.

آیین تکریم و معارفه معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد

آیین تکریم و معارفه معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.

1397/11/23 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، صبح امروز طی مراسمی با حضور جمعی از معاونان و مدیران آستان قدس رضوی از خدمات و زحمات حجت الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی تقدیر شد و حجت الاسلام والمسلمین رضا علی عزیزی به عنوان سرپرست معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی معرفی شد.
معاون هماهنگی سازمان حرم مطهر رضوی در این مراسم گفت: ارائه یک الگوی مطلوب برگرفته از سیره رضوی به جامعه بشری رسالت اصلی خادمان بارگاه منور امام هشتم(ع) است.
دکتر محمد حسن حبیبیان تصریح کرد: امروز دشمنان نظام جمهوری اسلامی توطئه‌های خودشان را در دو حوزه رفاه و امنیت متمرکز کرده‌اند و با راهکارهای ناموفق تحریم و ایجاد فتنه در جامعه به دنبال اهدافشان هستند، لذا در چنین موقعیتی جامعه بشری نیازمند یک الگوی برخواسته از تفکر رضوی برای مقابله در برابر بدخواهان نظام دینی است.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین رضا علی عزیزی سرپرست معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با بیان اینکه نشر فرهنگ رضوی وظیفه همه مسئولان آستان قدس رضوی است، گفت: در طول 40 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آستان قدس رضوی در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه تبلیغی فرهنگی رشد خوبی داشته است.
وی با اشاره به اینکه منابع دینی برترین الگوهای زندگی فردی، اجتماعی را به انسان ارائه می‌دهند، اظهار کرد: حرم مطهر رضوی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است که باید با بهره‌گیری از مفاهیم قرآن کریم و سیره ائمه عصمت و طهارت(ع) این ظرفیت‌ها را شکوفا کنیم.
عزیزی با اشاره به اینکه ما باید با تفکر انقلابی و جهادی به دنبال عملی کردن ارزش‌های دین مبین اسلام باشیم، افزود: آستان قدس رضوی بهترین مکان و پایگاه برای جامه عمل پوشاندن به مفاهیم دینی و محقق کردن اهداف اهل بیت(ع) است.
وی رعایت ضوابط و قوانین با محوریت سیره رضوی را نخستین عامل موفقیت در فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی دانست و گفت: ارائه الگوی دینی از حرم مطهر رضوی یک رسالت عظیم است که بایستی با به کارگیری خلاقیت و روش‌های نوین در راستای تحقق آن تلاش کنیم.
عزیزی با بیان حدیثی از رسول خدا(ص) که فرمود:« سَتُدْفَنُ بَضْعَةٌ مِنِّي بِخُرَاسَانَ مَا زَارَهَا مَكْرُوبٌ إِلاَّ نَفَّسَ اَللَّهُ كُرْبَتَهُ وَ لاَ مُذْنِبٌ إِلاَّ غَفَرَ اَللَّهُ ذُنُوبَهُ؛ پاره تن من در خراسان دفن خواهد شد، هیچ گرفتار و گنه‏کاری او را زیارت نکند جز اینکه خداوند گرفتاری او را برطرف سازد و گناهانش را ببخشاید»، افزود: نگاه به مشهد الرضا(ع) یک نگاه جهانی و بین المللی است، لذا ما باید با اتکاء به سیره امام رضا(ع) این شهر را به یک پایگاه حل مشکلات فردی، اجتماعی و خانواده‌گی مبدل کنیم.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی معاون سابق تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در سال‌های گذشته، ابراز کرد: امروز آنچه در حرم مطهر امام رضا(ع) محقق شده است یکی از ارزشمندترین سرمایه‌های اجتماعی است که بر مبنای چهار مولفه ارائه مدل اسلامی، پیشگام بودن در صیانت از ارزش‌های دینی، ایجاد مرجعیت علمی و تربیت نیروی تبلیغی صورت گرفته است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.