.

تحویل بیش از 38 هزار شیء جامانده در حرم امام رضا(ع) به زائران

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: طی 9 ماه اخیر، 38 هزار و 800 شیء جامانده در حرم مطهر رضوی به صاحبان آن‌ها تحویل داده شده است.

1397/11/23 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، سیدخلیل منبتی با اشاره به اینکه در 9 ماه سال جاری بیش از 63 هزار و 700 شیء پیدا و بیش از 38 هزار و 800 مورد از اشیاء پیدا شده به صاحبان آن استرداد شده است، اظهار کرد: همه ساله خيل عظيم عاشقان و ارادتمندان زيارت بارگاه منور رضوي از سراسر دنیا به مشهدالرضا(ع) مشرف می‌شوند که در اثر ازدحام و تراکم جمعیت، ممکن است زائران اشیاء خود را از قبیل وجوه نقد،‌ زیورآلات،‌ ساعت، تلفن همراه، مدارک و ... را مفقود ‌کنند.
وی ادامه داد: بیش از 5 میلیارد و 159 میلیون ریال وجه نقد، 5 کیلو و 700 گرم زیورآلات، 6 هزار و 580 ساعت، 12 هزار و 70 دستگاه تلفن همراه، بیش از 15 هزار شیء با ارزش و 14 هزار و 600 مدرک طی این مدت پیدا شده که 61 درصد این اقلام به صاحبان آن¬ها استرداد شده است.
وی اضافه کرد: مسئوليت خطير نگهداري اشياء پيدا شده‌اي كه توسط زائران و خادمان بارگاه منور حضرت رضا(ع) به بخش نگهداري اشياء پيدا شده تحويل داده مي‌شود، برعهده بخش نگهداري اشياء پيدا شده است كه چيزي جز امانت داري و توفيق خدمت نيست.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی عنوان کرد: رساندن اشياء پيدا شده به صاحبان، ايجاد خشنودي و رضايتمندي زائران، دلجويي و همكاري با زائرانی كه وسايل خود را گم كرده‌اند، جلوگيري از منفعت طلبي افراد سودجو و تعیین تكليف براي اشياء پيدا شده‌اي كه يك سال شرعي از زمان پيدا شدن آنها گذشته و هنوز شخصی برای دريافت آن مراجعه نکرده است از جمله وظایفی است که بر عهده اداره امور امانات و اشیاء پیدا شده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.