.

تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد؛

خادمیاری رضوی حرکتی در راستای شکل‌گیری «گام دوم انقلاب اسلامی»

تولیت آستان قدس رضوی گفت: جریان خادمیاری و خدمت به مردم تحت لوای پرچم متبرک رضوی، می‎تواند تمدنی را به نام امام رضا(ع) رقم بزند و در راستا و از مقدمات شکل‌گیری «گام دوم انقلاب اسلامی» باشد.

1397/12/1 چهارشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در آیین افتتاح همزمان 2 هزار کانون خادمیاری رضوی در سراسر کشور که با حضور جمعی از خادمیاران رضوی در تالار قدس حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، به توسعه مفهوم خادمیاری رضوی در استان‌های مختلف کشور اشاره و عنوان کرد: امروز به برکت وجود مبارک امام علی بن موسی الرضا(ع) طرح توسعه مفهوم خادم، خدمت و مخدوم در سراسر ایران اسلامی جلوه پیدا کرده و اگرچه اقدامات بسیاری به نام خادمیاران رضوی در سراسر کشور انجام شده، اما این تازه آغاز کار است.
وی افزود: افتتاح 2 هزار کانون خادمیاری در سراسر کشور برای ارائه خدمات فرهنگی، تبلیغی، علمی، بهداشت و درمان، مسائل اجتماعی، اقتصادی و ... به مردم، اقدامی در راستای تحقق طرح توسعه مفهوم خادم، خدمت و مخدوم است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه خادمیاران رضوی شبکه‎هایی مردمی برای خدمت به محرومان هستند، ابراز کرد: امروز به نام امام رضا(ع) هزاران خدمت توسط خادمیاران در کشور صورت می‎گیرد، که ان‌شاءلله با افتتاح این 2 هزار کانون‌ خادمیاری، میلیون‌ها خدمت در سراسر کشور به نیازمندان و محرومان ارائه خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به جایگاه بسیار رفیع و بلند خادمی حضرت رضا(ع)، اظهار کرد: ما خدمت به امام رضا(ع) را منحصر به حرم مطهر و مخدوم را نیز تنها در این بارگاه نورانی نمی‌دانیم، این خدمت به گستردگی ایران اسلامی است.

* چتر خادمیاری بر سر همه ارادتمندان امام رضا(ع)
وی با تأکید بر اینکه برای خادمان امام رضا(ع)، سراسر ایران اسلامی می‌تواند حرم باشد و دفاتر نمایندگی آستان قدس حلقه وصل بین خادمان و مخدومان هستند، تصریح کرد: امروز چتر خادمیاری رضوی بر سر همه محبان و ارادتمندان به ساحت قدسی امام رضا(ع) با همه نظرات، دیدگاه‌های اجتماعی و گرایش‌های سیاسی پهن است و به هیچ شخص و جریانی تعلق ندارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: هرکسی محبت و عشق نسبت به علی بن موسی الرضا(ع) را در دل دارد و قلبش برای مردم و این کشور می‌تپد، می‌تواند به جرگه خادمیاران رضوی بپیوندد.
وی عنوان کرد: جریان خادمیاری رضوی می‎تواند تمدنی را به نام امام رضا(ع) رقم بزند و در راستا و از مقدمات شکل گیری «گام دوم انقلاب اسلامی» باشد.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به مقوله جنبش‌های خدمت‌رسان در دنیا اشاره و اظهار کرد: مقوله خدمت‌رسانی به مردم و دستگیری از نیازمندان در دنیا بسیار مورد توجه و بحث قرار دارد، امروز عده‌ای در دنیا در مواجه با مردم «خدمت منفعت‌گرایانه» را در پیش گرفته‌اند. بدین معنا که برای جلب منافع، توجه دیگران یا تحکیم موقعیت خدمتی را انجام می‌دهند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اضافه کرد: عده‌ای نیز در عرصه خدمت به مردم نگاه انسان مدارانه، «ماتریالیسمی» و «اومانیسمی» را در نظر دارند، در حالی که از منظر اسلام رضای خداوند متعال محور و اساس تمام نوع دوستی‌ها و دگرخواهی‌هاست.

* «خدمت و رأفت» شعار خادمیاران رضوی
تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: خدماتی که به نام امام رضا(ع) صورت می‌گیرد، خدماتی مخلصانه، قدسی و رئوفانه بوده که به نام علی بن موسی الرضا(ع) مزین شده، در محضر امام رئوف شعار خادمیاران رضوی برای گره‎گشایی از مشکلات نیازمندان، شعار «خدمت و رأفت» است.
وی افزود: کانون‌های خادمیاری در سراسر کشور و در تخصص‌های مختلف، حرکت اجتماعی منسجم و هماهنگی را در خدمت به مردم و بویژه محرومان و نیازمندان شکل دادند، این آهنگ خدمت بزرگترین کمک به مدیران است که به واسطه وجود مبارک امام رضا(ع) در کشور شکل گرفته و باید این خدمت را ارج نهاد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اینکه امروز جمعی از بهترین و شاخص‌ترین پزشکان، مهندسان، اقتصاددانان، صاحب نظران حوزه بانوان و ... به لباس خادمیاری حضرت رضا(ع) مفتخر شده و به خدمت‌رسانی به محرومان مشغول هستند، اظهار کرد: امروز نام مبارک امام رضا(ع) همه نهادهای انقلاب اسلامی و خدمت‌رسان به مردم همچون کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد مستضعفان، بسیج مستضعفین و ... را به میدان آورده تا با هم‌افزایی و همکاری با یکدیگر در جهت خدمت به محرومان همکاری داشته باشند.
گفتنی است، در این مراسم ضمن برقراری ارتباط مستقیم ویدئو کنفرانسی با مراکز استان‌های قم، خوزستان، فارس، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و جنوبی، فعالیت 2 هزار کانون خادمیاری در سراسر کشور با دستور حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی آغاز شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.