.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی:

رونق اشعار آیینی و مذهبی موجب غنای هنر می‌شود

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی گفت: رونق اشعار آیینی و مذهبی موجب غنای هنر می‌شود.

1397/12/2 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام اکبر نوروزنژاد، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی در دومین نشست عصر شعر با عنوان «ملکوت هشتم» که در حوزه هنری استان برگزار شد، با تقدیر و تشکر از فعالیت های شاعران و نویسندگان عرصه شعر آیینی و مذهبی اظهار داشت: ترویج و اشاعه فرهنگ دینی و سنت اهل بیت(ع) با بها و ارزش بخشیدن به اشعار آیینی و مذهبی که در مدح خداوند متعال، پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) صورت می گیرد، می تواند اثر بخش باشد.
وی افزود: با تفقد و اندیشه در فرهنگ و ارزش های دینی که سرشار و غنی از مفاهیم و مطالب اصیل است به راحتی می توان در اشعار خویش، همه این ارزش ها و سنت های الهی را از طریق هنر به تصویر و سرایش کشید، چراکه شعر لطیف ترین نوع هنر در تبیین زیبایی های فرهنگ دینی است.
وی با بیان روایتی به اهمیت سرودن شعر آیینی و مذهبی اشاره کرد و افزود: توفیق سرودن شعر در مدح اهل بیت(ع) به هر شاعری عطا نمی شود و بهترین یادگاری و عملکرد برای شاعر باقی گذاشتن اثر ماندگار از خویش است.
حجت الاسلام نوروزنژاد خاطرنشان کرد: تلاش در راستای رونق بخشی شعر آیینی در مدح اهل بیت(ع) بایستی از اهم رویکردهای شعرا در حوزه هنری استان باشد و در این زمینه دفتر نمایندگی آستان قدس در آذربایجان غربی از هیچ همکاری دریغ نخواهد کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.