.

با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و استاندار خراسان رضوی؛

آستان قدس رضوی به عنوان معین اقتصاد مقاومتی در سرخس معرفی شد

با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، استاندار خراسان رضوی، مدیران کل دستگاه های اجرایی استان، نماینده سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی، امامان جمعه این شهرستان، اعضای شورای شهر و مردم شهید پرور سرخس، آستان قدس رضوی به عنوان معین اقتصاد مقاومتی در این شهرستان معرفی شد.

1397/12/2 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در شهرستان سرخس با اشاره به اینکه مفتخریم که آستان قدس رضوی به عنوان معین اقتصادی سرخس به فعالیت مشغول خواهد شد، گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب موضوع مهم و حیاتی تمدن نوین اسلامی را تبیین فرمودند امیدواریم بتوانیم نمونه‌ای از این تمدن بزرگ را در سرخس اجرا کنیم.
سیدرضا فاطمی امین اظهار کرد: مهم‌ترین چالشی که در کشور با آن مواجه هستیم اقتصادی است و به عنوان کسی که از دوران دانشجویی در شرکت‌های مختلف و بخش خصوصی فعالیت داشتم، باید بگویم مسائل اقتصادی ما پیچیده و در هم تنیده است، اما راه حل‌های بسیار ساده‌ای دارد.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: آستان قدس رضوی یک نهاد اقتصادی نیست و مهم‌ترین رسالت آن مسائل زیارتی و فرهنگی تعریف شده است، اما با توجه به اعتبار معنوی و ظرفیت‌هایی عظیمی که در این مجموعه و مردم این خطه وجود دارد، امیدواریم بتوانیم گام‌های بلندی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی در این منطقه محروم برداریم.
وی با اشاره به تاکیدات و اقدامات تولیت آستان قدس رضوی در 3 سال اخیر برای رفع چهره فقر و محرومیت از شهرستان سرخس اظهار کرد: هدف آستان قدس رضوی این است که کارهای فاخر، بنیادین و اساسی انجام دهد، به همین خاطر چندین کار را در سرخس انجام خواهیم داد و بنا داریم به جای آنکه آستان قدس رضوی کسب و کار داشته باشد، یک پله بالاتر برویم و در راستای رونق کسب و کارها به مردم کمک کنیم.
فاطمی امین تصریح کرد: در چند سال اخیر ارتباط آستان قدس رضوی با مردم سرخس بیشتر شده و ما می‌خواهیم این ارتباط را تقویت کنیم، با امضای تفاهم‌نامه و مشخص شدن به عنوان معین اقتصادی این شهرستان امیدواریم بتوانیم نمونه‌ای از تمدن نوین اسلامی را در سرخس اجرا کنیم و افتخار آن برای این مردم باشد.
استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم ضمن تشکر از حسن توجه تولیت آستان قدس رضوی برای پذیرش معین اقتصاد مقاومتی در شهرستان سرخس اظهار کرد: مطمئن هستم با اعتبار و ظرفیت فوق العاده آستان قدس رضوی اقدامات اساسی و اثرگذاری در این شهرستان صورت خواهد گرفت.
علیرضا رزم حسینی گفت: در قالب این تفاهم نامه مجموعه‌ای از طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی در حوزه‌های مختلف دارای مزیت این شهرستان طراحی و امضا شده که با حمایت و کمک آستان قدس رضوی زمینه اشتغال و توسعه منطقه را فراهم می‌کند.
شایان ذکر است، صبح امروز نیز با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و استاندار خراسان رضوی 2 پروژه کارخانه بسته بندی گوشت و فرآورده‌های گوشتی و سایت بزرگ کانتینری در منطقه ویژه اقتصادی سرخس به بهره‌برداری رسید.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.