.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی؛

ملت ایران در 40 سال گذشته تاریخ‌ساز بود و تحت تأثیر قدرت‌ها قرار نگرفت

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه یک انسان متدین باید در جامعه مؤثر باشد نه متأثر، گفت: ملت ایران در این 40 سال گذشته نشان داد که می‌توان تاریخ‌ساز بود و تحت تأثیر اراده قدرت‌ها قرار نگرفت.

1397/12/15 چهارشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در دیدار مسئولان کانون‌های فرهنگی امام رضا(ع) سراسر کشور که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه قیمت زیارت به قیمت معرفت انسان است، اظهار کرد: قرآن کریم در مباحث مهمی همچون تغییر قبله، ولایت امیرالمومنین(ع) و تبلیغات دینی از واژه خشیت استفاده کرده است.
وی با تأکید بر اینکه یک انسان متدین باید در جامعه مؤثر باشد نه متأثر، تصریح کرد: فرهنگ اسلامی، فرهنگ «کُلُکُّم راعٍ و کُلُکُّم مَسؤولٌ» است، انسان نسبت به دیگران مسئولیت دارد و مورد سؤال قرار می‌گیرد، گسترش خوبی‌ها و نهی از بدی‌ها و زشتی‌ها رسالتی بر دوش تمام متدینین است.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر زمانه با انسان نساخت زمانه را باید ساخت، امام عالی‌قدر ما، شهدای بزرگوار و جانبازان سرافراز افرادی بودند که تاریخ‌ساز شدند.
وی اظهارکرد: ما باید در زمانه مؤثر باشیم نه متأثر، ملت ایران در این 40 سال نشان دادند که می‌توانند تاریخ را رقم بزنند و تحت تأثیر اراده قدرت‌ها قرار نگیرند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز شعار حقوق بشر غرب گوش فلک را کر کرده، اما دروغی بزرگ است. اضافه کرد: دشمن می‌خواهد با شبهه علمی و یا شهوت عملی ما را از میدان عبودیت و دفاع از ارزش‌ها خارج کند.
وی ابراز کرد: «آتش به اختیار»ی که رهبر معظم انقلاب فرمودند، ترجمان امر به معروف و نهی از منکر است. «آتش به اختیار» یعنی ای مردم اجازه ندهید در حضور شما خلاف امر خدا و ارزش‌ها انجام شود.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اظهار کرد: نام مبارک امام علی بن موسی الرضا(ع) محوری است که اعضاء کانون‌های فرهنگی امام رضا(ع) را گردهم جمع کرده است، ابتدا خودسازی و سپس جامعه‌سازی قرآنی رسالتی بر دوش اعضاء کانون‌های فرهنگی امام رضا(ع) است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.