.

طی 11 ماه نخست سال 1397؛

1308 تن گوشت توسط موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی تولید شد

مدیر عامل موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی از تولید هزار و 308 تن گوشت قرمز توسط این موسسه طی 11 ماه نخست سال 1397 خبر داد.

1397/12/19 يكشنبه

محمد صادقی شاهرخت در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: این مقدار از دام‌های واحدهای کنه بیست، مزرعه نمونه، تربت حیدریه، اسفراین و سرخس استحصال و تولید شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر این، از ابتدای سال جاری 621 رأس دام آبستن شامل تلیسه و گاو شیری شکمی یک به فروش رسیده است.
مدیر عامل موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی با اشاره به رشد 2/3 درصدی تولید گوشت توسط این موسسه در 11 ماه نخست سال 1397 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته گفت: بخش مربوط به فروش تلیسه و گاو شیری شکمی یک نیز طی این مدت از رشد 153 درصدی برخوردار بوده است.
صادقی شاهرخت ادامه داد: دام‌های این موسسه برای کشتار به کشتارگاه صنعتی مشهد که زیر نظر اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی است ارسال می‌شود.
وی اضافه کرد: موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی 6 واحد تولیدی گاو شیری و 2 واحد پرواربندی دارد.
مدیر عامل موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی درباره مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته به منظور افزایش میزان تولید گوشت در سال جاری بیان کرد: کاهش نقدینگی و مصوبات هیئت مدیره و سازمان اقتصادی با هدف تأمین نقدینگی ارزان قیمت، مهم‌ترین دلایل افزایش تولید را به خود اختصاص داده است.
صادقی شاهرخت ادامه داد: این موسسه 11 هزار رأس دام دارد که طی این مدت حدود 755 رأس دام نر به فروش رفته است. 
وی ساخت انبار خوراک دام برای بهبود و نگهداری مواد اولیه و نهاده‌های دامی و نیز خرید یک دستگاه شیر دوشی مکانیزه برای طرح تجمیع کنه بیست را از جمله اقدامات در دست اقدام در حوزه دام‌ها، سیلو‌ها و خوراک دام عنوان کرد.
مدیر عامل موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی با تأکید بر اهمیت تجهیز و توسعه محل نگهداری دام‌ها گفت: در این راستا قرارداد ساخت سالن‌های فری استال نگهداری دام با ظرفیت 2 هزار رأس دام در سال 1397 منعقد شده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.