.

به همت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

ارائه 1000 خدمت پزشکی رایگان به بیماران محروم روستاها و محلات عشایری کلات

مدیر توسعه امور سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی گفت: بیش از یک هزار خدمت پزشکی رایگان توسط خادمیاران سلامت این بنیاد به جمعی از بیماران محروم روستاها و محلات عشایری دهستان پساکوه شهرستان کلات ارائه شد.

1397/12/20 دوشنبه

دکتر محمود ابراهیمی ضمن اعلام این خبر در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: در مجموع 432 بیمار محروم بیش از ده روستا مانند تقی‌آباد، سرجنگل، آبگرم، باغگاه، بام‌چنار، سیرزار، مؤمن‌آباد، چهچهه و سنگانه و ده محله عشایری کلات نادر از خدمات پزشکی کاروان حدود 30 نفره خادمیاران سلامت این بنیاد، جمعه 17 اسفند 1397 بهره‌مند شدند.
وی به حضور پنج پزشک در این اردوی جهادی اشاره کرد و افزود: 387 نفر از خدمات معاینه پزشک عمومی، 316 نفر از خدمات سنجش میزان فشار خون، 248 نفر از خدمات سنجش میزان قند خون و 68 نفر از خدمات سنجش شاخص توده بدنی یاBMI استفاده کردند.
مدیر توسعه امور سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی با اشاره به نقش مهم کنترل میزان فشار و قند خون در پیش‌گیری از بیماری‌های غیرواگیر به‌ویژه قلبی و عروقی ادامه داد: طبق سنجش میزان فشار و قند خون بیماران در این اردوی جهادی، حدود 20 درصد این بیماران (63 نفر) از فشار خون بالای 14 و نزدیک به پنج درصد بیماران (12 نفر) نیز از میزان قند خون بالایی برخوردار بودند.
وی با بیان اینکه خادمیاران سلامت حاضر در این اردوی جهادی در قالب شش تیم به دهستان پساکوه شهرستان کلات اعزام شده بودند، گفت: دو تیم از این شش تیم پزشکی به ارائه خدمات پزشکی به محلات عشایری این منطقه که فاقد هرگونه امکانات بهداشتی و درمانی هستند، اختصاص داده شده بود.
ابراهیمی اضافه کرد: علاوه بر ارائه خدمات معاینه پزشکی و پایش سلامت به این بیماران توسط خادمیاران سلامت رضوی حاضر در این اردوی جهادی اعم از پزشکان عمومی، پرستاران، بهورزان و نیروهای پشتیبانی، حدود شش بیمار محروم مبتلا به بیماری‌های مزمن و صعب‌العلاج مانند سرطان به منظور ارائه خدمات تکمیلی پزشکی در مشهد شناسایی شدند.
وی با اشاره به برگزاری دو اردوی جهادی ویژه ارائه خدمات پزشکی عمومی و تخصصی پزشکی به بیماران محروم روستاهای کلات در دی ماه سال جاری تصریح کرد: بنیاد سلامت آستان قدس رضوی با بهره‌گیری از ظرفیت خادم‌یاران سلامت این بنیاد و خیرین حوزه سلامت در کنار ارائه خدمات درمانی و پیشگیرانه به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی توانسته کاروان‌های پزشکی جهادی را با همکاری نهادهای مختلف خراسان رضوی در ادوار مختلف به مناطق محروم استان اعزام کند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.