.

بازدید پژوهشگران کشور پاکستان از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

جمعی از پژوهشگران و استادان دانشگاه‌های کشور پاکستان از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی دیدن کردند.

1397/12/20 دوشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، در این بازدید که صبح امروز با حضور سلطان احمد علی متولی مزار سلطان احمد باهو، حاجی نواز مسئول تنظیم‌العارفین و ابوتراب استاد دانشگاه قائد اعظم پاکستان انجام شد، امیر سلمانی رحیمی مسئول همکاری‌های علمی پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به معرفی و دستاوردهای 35 ساله این مرکز پرداخت.
وی بنیاد پژوهش‌های اسلامی را یکی از پانزده مؤسسه فرهنگی در آستان قدس رضوی برشمرد و اظهار کرد: این مرکز در حوزه پژوهش و نشر علوم اسلامی فعال است و در آن هم حوزویان و هم دانشگاهیان به پژوهش مشغول‌اند و در واقع این مرکز کانون وحدت حوزه و دانشگاه است.
رحیمی افزود: تمام فعالیت‌هایی که در بنیاد انجام می‌شود در جهت معرفی قرآن کریم و معارف اسلامی است، به ویژه در حوزه مطالعات قرآنی، بنیاد پژوهش‌های اسلامی بزرگترین مرکز تحقیق در لغت قرآن و معارف آن در جهان اسلام است.
مسئول همکاری‌های علمی پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: در دیگر شاخه‌های علوم و معارف اسلامی، از جمله حدیث، تاریخ و کلام، کارهای متفاوت و فاخری در این مجموعه تولید و منتشر شده است.
وی با اشاره به اینکه بخشی از کار پژوهش در بنیاد به فرهنگ و سیره رضوی اختصاص یافته است، گفت: در این مرکز تاکنون به طور ویژه بیش از 50 کتاب به زبان اردو منتشر شده است که بخشی از این آثار پاسخ‌گوی نیاز زائران اردو زبان به شمار می‌رود.
رحیمی شمار زائران غیرایرانی حرم مطهر امام رضا(ع) را سالانه حدود 5 میلیون نفر عنوان کرد و گفت: اردو زبانان در رتبه دوم از این جمعیت قرار دارند.
گفتنی است؛ در این بازدید حجت‌الاسلام مهدی شریعتی‌تبار مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی نیز سخنانی در رابطه با فعالیت‌های پژوهشی در حوزه علوم اسلامی و معارف اهل بیت(ع) ایراد کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.