.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی شریعتی‌تبار:

حرم‌‎های اولیای الهی، کانون وحدت و برادری هستند

مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، وجود مزارات و حرم‌‎های اولیای الهی را کانونی برای رحمت، مودت، برادری و وحدت برشمرد.

1397/12/20 دوشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام مهدی شریعتی‌تبار در مراسم بازدید هیئت علمی پاکستان از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، گفت: هدف این مرکز پژوهش پیرامون معارف اسلامی، تبیین و تبلیغ دستاوردهای پژوهشی در قالب کتاب و نرم افزار به زبان‌های گوناگون است.
وی افزود: با عنایات خداوند متعال بنیاد طی 35 سال عمر خود توفیقات عظیمی به دست آورده است که حدود 2000 عنوان در بیش از 4000 جلد کتاب با شمارگان نزدیک به 15 میلیون نسخه از نتایج تلاش‌های پژوهشگران و فرهیختگان شاغل در این مرکز به شمار می‌رود.
شریعتی تبار کتاب «المعجم فی فقه لغة القرآن و سر بلاغته» را از جمله آثار فاخر این مرکز برشمرد و اظهار کرد: تاکنون 36 جلد از این کتاب به چاپ رسیده است که تا مرحله تکمیل به بیش از 60 جلد خواهد رسید.
مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ما معتقدیم اگر معارف اسلامی که در قرآن کریم، سنت پیامبر(ص) و سیره اهل بیت(ع) تجلی یافته است، برای جوامع به درستی شناخته و تبیین شود، جویندگان و مشتاقان بی‌شماری در عالم از آن بهره خواهند برد. حجت‌الاسلام شریعتی‌تبار با اشاره به کلام نورانی امام هشتم(ع) که فرموده‌اند: «خداوند رحمت کند کسانی را که اسلام و مکتب اسلام را زنده و احیا می‎کنند» تصریح کرد: از منظر این امام همام اگر بشریت خوبی‌ها، زیبایی‌های معارف و کلام و فرهنگ اسلام را دریابند، به یقین از این راه هدایت، پیروی خواهند کرد.
وی تأکید کرد: این سخن حجتی برای مسلمانان است که در زمینه احیای علوم اسلامی تلاش کنند و نگذارند که چهره اسلام به دستان پلید جریان‌های تکفیری تاریک و خدشه‌دار جلوه داده شود.
این پژوهشگر با بیان اینکه عقل و خردورزی یکی از اصول در آموزه‌های اسلام به شمار می‌رود، تصریح کرد: رحمت از دیگر اصول در آموزه‌های اسلام است که متاسفانه اکنون در جبهه تکفیری‌ها و افکاری که بین آنان ترویج شده، این دو ویژگی عقل و رحمت به چشم نمی‌خورد.
مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، با اشاره به حدیثی از امام هشتم(ع) با مضمون «دوستی با مردم نیمی از خردمندی است»، گفت: از دیگر مسائلی که قرآن کریم، پیامبر(ص) و بزرگان اسلام از جمله ائمه اطهار(ع) بر آن تأکید داشته‌اند، وحدت بین مسلمانان است. چنانکه رسول اکرم(ص) بین یارانشان برادری و اخوت ایجاد کردند و به حضرت امیرالمؤمنین(ع) فرمود: «ای علی! تو برادر من هستی در دنیا و آخرت».
حجت‌الاسلام شریعتی تبار اظهار امیدواری کرد: به امید خدا در جامعه اسلامی، این سه مسئله، یعنی عقل‌ورزی، محبت و وحدت و برادری روز به روز تقویت شود و این بازدیدها و دیدارها در تحقق این مهم، تأثیرگذار است.
وی افزود: امروز دشمنان اسلام، صهیونسیت‌ها و استکبار جهانی توطئه می‌کنند که عقل و رحمت و وحدت را در جوامع اسلامی خدشه‌دار کنند، بنابراین مسلمانان باید به هوش باشند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.