.

سخنران حرم مطهر رضوی؛

ثواب و عقاب الهی متناسب با اعمال انسان است

خطیب بارگاه منور امام هشتم(ع) با بیان اینکه تمام اعمال انسان ها در قيامت بر اساس اعمال رسول خدا(ص) و اميرالمومنين(ع) و ائمه معصومين(ع) اندازه گيري مي شود، گفت: ثواب و عقاب الهی متناسب با اعمال انسان است.

1397/12/20 دوشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسین رجائی خراسانی ظهر امروز در سلسله سخنرانی‌های فرهنگی تبلیغی در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی اظهار کرد: همه انسان‌ها در مسیر زندگی به نوعى پاداش و كيفر خوبى ها و بدى هاى خود را در دنيا  می‌بیند.
وی افزود: حاصل اعمال انسان به صورت بهشت و جهنم در آخرت و به شكل سعادت و شقاوت دنيوى يا اخروى است که هر کسی متناسب اعمالش از ثواب و عقاب الهی برخوردار می‌شود.
رجائی خراسانی گفت: اعمال و كردار انسان منشا آثار خوب و بد است بر همین اساس محاسبه بر مبنای اعمال صورت می‌گیرد بنابراین در درگاه خداوند متعال محاسبه بر اساس الگو و معياري مشخص و بر مبنای اعمال بندگان اجام می‌شود.
سخنران حرم مطهر رضوی  با بیان اینکه سعادت و شقاوت هرکس در گرو اعمال خوب و بد اوست، خاطر نشان کرد: انسان‌ها در طول حیات خود با توجه به باورهایی که دارند عمل می‌کنند و از نظر قرآن و عقل، برخی اعمال خوب و صالح‌ و برخی اعمال بد و ناصالح است که  نتیجه آن به عمل کننده  بازمی‌گردد.
وی با بیان اینکه اعمال دنیایی حیات آخرت انسان را تعیین می‌کند، افزود: رابطه دنیا و آخرت همچون«کشت» و «درو» می‌باشد واعمال انسان همانند بذری است که در زمین کاشته می‌شود یعنی هر بذری را بکارد حاصل همان چیزی که کاشته است برداشت خواهد کرد.
خطیب بارگاه منور امام هشتم(ع) با بیان اینکه ثواب و عقاب الهی  متناسب با اعمال انسان است، گفت: معیار سنجش اعمال انسان در روز قیامت سیره اهل بیت(ع) است لذا کسانی که با امام زمانشان مخالفت کردند هم در دنیا و هم در آخرت گرفتار عذاب الهی خواهند شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.