.

همایش بزرگ خادمیاران رضوی در شهرستان نکا برگزار شد

همایش بزرگ خادمیاران رضوی در نکا باحضور بیش از هزار خادمیار رضوی این شهرستان برگزار شد.

1397/12/21 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، همایش بزرگ خادمیاران رضوی با حضور حجت الاسلام‌ محمدی لائینی امام‌جمعه نکا، محمد اسماعیل مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی استان مازندران و بیش از ۱۰۰۰ نفر از خادمیاران رضوی و تعدادی از خانواده های معظم شهدا در گلزار شهدای گمنام این شهرستان برگزار شد.
در آئین این مراسم‌ مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی استان مازندران ضمن تبریک ماه رجب، مباحث مهمی را پیرامون ارزش خدمت در آستان مقدس اهل بیت(ع) به ویژه خدمت به امام رئوف آقا علی بن موسی الرضا(ع) بیان کرد و شرط واقعی خادم بودن را اخلاص در عمل و رعایت موازین دینی و اخلاقی و شئونات اسلامی بیان داشت.
وی افزود: در طول تاریخ شاهد سرگذشت کسانی هستیم که باوجود توفیق خدمت در خانه اهل بیت(ع) به خاطر تبعیت از هوای نفسانی از این فیض بزرگ محروم شدند و از این درگاه نمره قبولی نگرفتند.
امامزاده گفت: صرف ثبت نام و کشیک حرم بیانگر این نیست که خادمیار واقعی هستیم بلکه اساس کار و هدف واقعی آستان قدس رضوی در بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی در منشور هفت گانه به تولیت این آستان در سال ۹۴ محرومیت زدایی و خدمت به مستضعفین است.
وی افزود: با اجرای طرح بزرگ خادمیاری آرزوی توفیق خدمت در کسوت خادمی امام رئوف(ع) برای همه ی ما حاصل شد تا ان شاءالله همه ما بتوانیم فرهنگ و سیره رضوی را در جامعه ترویج کنیم و در راه کمک به محرومان و نیازمندان گام‌های موثری برداریم.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین معلمی لائینی، امام جمعه شهرستان نکا ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی نمایندگی آستان قدس رضوی مازندران در شهرستان نکا اظهار کرد: خدمت در آستان مقدس رضوی خود زمینه پیشرفت در معنویت و ابعاد انسان سازی است و این خدمات در درجه اولا موجب ساختگی روح و ارتقاء شناخت و بصیرت همه ماست و ثانیا باعث التیام دردهای خانواده هایی می شود که به معنی واقعی محرومند و طعم خوشبختی را نچشیدند.
در بخش دیگری از این مراسم رضا آزادی‌کناری، مسئول امداد و مستضعفین نمایندگی آستان قدس رضوی نیز مباحث تخصصی پیرامون چگونگی خدمت به محرومین و شرایط چندگانه برای خدمت در این عرصه را بیان داشت و خادمیاران رضوی را اولین خیرین این مسیر دانست و خاطر نشان کرد: ظرفیت عظیم کانون های خادمیاری محله ای موجب شناسایی هر چه بیشتر خیرین استانی شده است و این خود بزرگترین کمک به قشر آسیب پذیر و بی بضاعت است که شهرستان نکا با پیشینه ای که دارد پیشگام در این فعالیت بزرگ است.
د
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
توزیع 20 هزار سبدکالا و 80 هزار پُرس غذای گرم در طرح محرومیت زدایی نوروزی آستان قدس
بسیج حداکثری خادمیاران رضوی سراسر کشور در امدادرسانی به اقشار مستضعف و محروم
خادمیاران فرهنگی، ظرفیت عظیمی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی هستند
مسابقات کتابخوانی با محوریت شهدای شاخص در استان خراسان جنوبی درحال برگزاری است
نخستین جشنواره خدمت خادمیاران رضوی آغاز شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.