.

حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی:

میراث فرهنگی پیشینه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در دومین سه‌شنبه فرهنگی این سازمان گفت: تراث و میراث فرهنگی دارای مولفه‌های دانش و فرهنگ پیشینه‌ای برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده است.

1397/12/21 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی در این مراسم که با حضور برخی مدیران ارشد آستان قدس رضوی، اساتید دانشگاهی و کارکنان سازمان به منظور رونمایی از اسناد نقاره‌خانه این آستان مقدس برگزار شد، اهداف برگزاری سه‌شنبه‌های فرهنگی را تبیین کرد.
وی بسیاری از تراث فرهنگی را دارای پیشینه سابقه تشکیل کشور عنوان کرد و آن را نشان از خاستگاه تمدنی تراث دانست که می‌تواند برای دهه پنجم انقلاب مورد نظر باشد.
حسینی همچنین تحقق مرجعیت علمی را در گروی پژوهش این اسناد دانست و گفت: کتابخانه‌های آستان قدس رضوی مرکز علمی و فرهنگی است و ما باید با استخراج مولفه‌های آن، این گنجینه‌ها را به دنیا معرفی کنیم.
رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با اشاره به گستره موقوفات رضوی تصریح کرد: آنچه که در این سازمان وجود دارد همه بر پایه وقف و نذر و از سر دلدادگی محبان اهل بیت(ع) به این ساحت مقدس است که این مهم باید مورد تکریم قرار گیرد و واقف بداند آنچه او تقدیم این آستان کرده در مسیر ایجاد تمدن اسلامی تأثیر گذاشته است.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی همچنین ضمن تقدیر و تشکر از وجود روحیه نشاط و کار تیمی این مهم را نشان از ظرفیت تحول سازمان دانست.
وی با اشاره به فرا رسیدن تعطیلات عید باستانی گفت: در سال 98 تلاش داریم موزه‌های مناسبتی و موضوعی را راه‌اندازی کنیم که این موزه‌ها پیام‌ها را متمرکز میک‌نند تا برای انتقال پیام مهندسی عمل کنیم. 
حسینی به نمایش گذاشتن اشیاء مرتبط با عید نوروز در موزه را دیگر فعالیت این سازمان در ایام تعطیلات عنوان کرد و به 15 سند در ارتباط با برگزاری عید در حرم مطهر رضوی اشاره داشت.
وی همچینین ایجاد موزه اسناد آستان قدس رضوی را از جمله اقداماتی عنوان کرد که در دستور کار این سازمان قرار دارد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.