.

ابوالفضل حسن‌آبادی:

دوره 500 ساله میراث شیعی در مرکز اسناد آستان قدس رضوی گردآوری شده است

مدیر مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی گفت: به برکت وقف اسناد از سوی خیرین از دوره صفویه تا کنون مجموعه‌ای از کارکرد و فعالیت‌ زیرمجموعه‌های آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود که به واسطه آن، یک حوزه تمدنی میراث شیعی در دوره‌ای حداقل 500 ساله در مرکز اسناد این مجموعه گردآوری شده است.

1397/12/21 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، دکتر ابوالفضل حسن‌آبادی در مراسم رونمایی از اسناد نقاره‌خانه که در محل موزه قرآن آستان قدس رضوی برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: آستان قدس رضوی تنها نهاد موقوفاتی در جهان اسلام است که چنین سابقه مدونی را در ادوار مختلف تاریخی در حوزه های گوناگون کاری در اختیار دارد.
وی افزود: اسناد دوره صفویه در گذشته به عنوان یکی از میراث تشیع توسط این مجموعه ثبت جهانی شده است و معتقدیم آنچه در حوزه علمی و موقوفات آستان قدس رضوی در حوزه بیوتات مختلفی چون روشنایی نقاره‌خانه و مهمان‌سرا فعال است باعث معرفی هر چه بیشتر این میراث مهم در جهان اسلام خواهد شد.
حسن‌آبادی تصریح کرد: با بستر مساعدی که فراهم شده، سال آینده باید بتوانیم از منابع با ارزشی که در مرکز اسناد و مطبوعات نگهداری می‌شود، به صورت منظم حداقل ماهی یک اثر رونمایی کرده و اسناد میراث تمدن اسلامی و میراث شیعی را هر چه بیشتر و بهتر به جامعه جهانی معرف کنیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.