.

انتشار کتاب «هديه خورشيد» ویژه کودکان و نوجوانان اردو زبان

مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی از انتشار کتاب «هديه خورشيد» ویژه کودکان و نوجوانان اردو زبان خبر داد.

1397/12/23 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، سید محمد جواد هاشمی‌نژاد تصریح کرد: مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی در راستاي تكريم زائران رضوي و تكميل آموزه‌هاي ارائه شده در برنامه‌هاي فرهنگي- تبليغي حرم مطهر رضوي تلاش مي‌کند تا محصولاتي فاخر در سبد خدمات فرهنگي مذهبي زائران غيرايراني بارگاه ملكوتي حضرت رضا(ع) قرار گيرد.
وی گفت: به همین منظور كتاب «هديه خورشيد» برای آشنايي كودكان و نوجوانان غير ايراني با آموزه اخلاقي حضرت رضا(ع)، نمونه‌اي از بخشندگي، محبت و علم غيب آن حضرت، براساس داستان ديدار ريان بن صلت با امام هشتم(ع) به رشته تحرير درآمده است.
هاشمی‌نژاد اضافه کرد: نویسنده این اثر حسین میرزایی و تصویرگر آن زهره اقطاعی است که در 20 صفحه و به شمارگان 5000 جلد ويژه مقطع سني كودك و نوجوان به زبان اردو منتشر شده است.
در بخشی از این کتاب می‌خوانید: «باید از امام خداحافظی می‌كرد و به مدینه باز می گشت. ولی هیچ پولی نداشت تا برای فرزندانش سوغاتی بخرد. با خودش گفت: «كاش می‌شد یك یادگاری از امام برای خودم می‌گرفتم. مثلاً یكی از پیراهن هایشان را». به خانه امام هشتم رسید. در زد و وارد شد. پس از سلام با امام هشتم به صحبت نشست سرانجام زمان جدایی فرا رسید. هنوز به حیاط نرسیده بود كه حضرت فرمودند: «حال كه داری از مرو می‌روی، نمی‌خواهی یك یادگاری از ما داشته باشی؟ مثلاً یكی از پیراهن هایم را؟» از تعجب خشكش زد. سپس امام دستشان را به زیر سجاده بردند و كیسه‌ای كوچك و سفید را درآوردند و فرمودند: «با سكه‌های درون این كیسه برای دو فرزند خردسالت سوغاتی بخر!»
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.