.

با حضور خانواده معزز شهدا،

دومین یادواره شهدای آستان قدس رضوی برگزار شد

دومین یادواره شهدای آستان قدس رضوی با حضور خانواده معزز شهدا در حرم مطهر ثامن‌الحجج(ع) برگزار شد.

1397/12/23 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، دومین یادواره 88 شهید سرافراز آستان قدس رضوی با حضور خانواده این شهیدان صبح امروز در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.
سردار غلامرضا احمدی فرمانده سابق سپاه امام رضا(ع) در این مراسم گفت: به گفته مقام معظم رهبری شهیدان یک بار با جان خود در برابر یک خطر جدی و سازماندهی شده بین‌المللی و جهانی از انقلاب دفاع کردند و الان هم با ارواح مطهرشان ملت ما را بر صراط مقاومت هدایت و مدیریت می‌کنند.
وی با اشاره به برکات برگزاری مراسم یادواره شهدا، ابراز کرد: از بالاترین دستآوردهای این محافل این است که در این جلسات از ارواح مطهر شهیدان مدد می‌گیریم و با مقاصد آن¬ها که رسیدن و رساندن پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی به دست صاحب اصلی آن و تحقق حکومت جهانی مهدوی بود، آشنا می‌شویم.
احمدی افزود: در این محافل همچنین زمینه نشر، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که شهیدان ما هشت سال برای آن تلاش و فداکاری کردند فراهم می‌شود. بدون برگزاری این محافل به عمق اهداف والای شهیدان پی نخواهیم برد.
وی ادامه داد: شهدا اسناد معتبری هستند از یک حادثه بسیار بزرگ علیه ملت ایران و همچنین آنها اسناد پیروزی و مقاومت ملت ایران در پیروزی در برابر جبهه جهانی استکبار هستند.
فرمانده سابق سپاه امام رضا(ع) ابراز کرد: جبهه مقاومت در کشورهای اسلامی همچون عراق، لبنان، سوریه و ... با تجربه ملت ما شکل گرفته است و این جبهه مقاومت به خوبی توانسته است در برابر استکبار ایستادگی کنند.
وی اظهار کرد: شهدا یادگار دورانی هستند که ما برای دفاع و برای رهایی کشورمان از دست متجاوزان امروز به شدت به آن نیاز داریم. ما در آغاز جنگ تحمیلی امکانات زیادی نداشتیم و شهدای گرامی با این وجود توانستند در این جنگ نابرابر به پیروزی برسند. به همین دلیل آن¬ها اسناد متقن و بی‌بدیل و خدشه ناپذیری هستند که ثابت می‌کنند ملت ما در سخت‌ترین شرایط از ارزش‌های انقلاب دفاع می‌کنند.
احمدی بیان کرد: ما از سختی‌های دوران دفاع مقدس با سربلندی عبور کردیم، فتنه‌های بزرگ و اخلال‌گری تجزیه طلبان را به سلامت پشت سرگذاشتیم و فتنه داعش را هم دفع کردیم، ولی این موفقیت‌ها به این معنا نیست که دیگر از مشکلات فارغ شده‌ایم.
وی اظهار کرد: اگر ما به این موفقیت‌ها مغرور شویم دچار غفلت خواهیم شد و غفلت هم تاکنون در تاریخ شیعه مصیبت‌های بسیار بزرگی را به بار آورده است پس همیشه باید در برابر دشمن بیدار بود.
فرمانده سابق سپاه امام رضا(ع) ابراز کرد: ما امروز خرمشهرها و مهران‌های زیادی برای فتح داریم. همانطور که شهیدان برای آزادسازی خرمشهر، مهران و حفظ جزایر مجنون رشادت‌های زیادی به خرج دادند، امروز ما هم برای رهایی از وضع کنونی باید جهادی و دلاورانه عمل کنیم.
گفتنی است، تقدیر از خانواده شهدای آستان قدس رضوی و خانواده چند تن از شهدای مدافع حرم از دیگر برنامه‌های دومین یادواره شهدای آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی بود.
یادآور می‌شود، اولین یادواره شهدای آستان قدس رضوی ششم آبان‌ماه سال ۹۵ در حرم مطهر رضوی برگزار شده بود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.