.

آغاز اقدامات جهادی آستان قدس رضوی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در چناران

با حضور سید رضا فاطمی امین قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی تفاهم نامه همکاری آستان قدس رضوی به عنوان معین اقتصاد مقاومتی در شهرستان چناران امضاء شد.

1397/12/23 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، صبح امروز قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور استاندار خراسان رضوی، مدیران کل دستگاه های اجرایی و خدمت رسان استان و امام جمعه و مسئولان چناران در مصلی نمازجمعه این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با تصویب و دستور آیت الله رئیسی، آستان قدس رضوی در شهرهای چناران و سرخس به عنوان معین اقتصاد مقاومتی حضور خواهد داشت.
فاطمی امین گفت: برنامه ریزی مدونی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در این شهرستان و روستاهای همجوار صورت گرفته که تا اردیبهشت ماه 98 نهایی خواهد شد.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه 31 بندی استانداری خراسان رضوی و آستان قدس رضوی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان چناران بیان کرد: مقام معظم رهبری به درستی بیان فرمودند که اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی راه برون رفت از مشکلات کشور است و آستان قدس رضوی نیز در شرایط جنگ اقتصادی فرصت را غنیمت دانسته و برای کمک به مردم شهرستان چناران وارد این عرصه شده است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: مهمترین ماموریت و رسالت آستان مقدس حضرت رضا(ع) در حوزه های خدمت رسانی به زائران و فعالیت های فرهنگی تعریف شده، اما برای توانمندسازی مردم، محرومیت زدایی و تقویت زیرساخت های تولید با همت و تلاش مضاعف تمام بضاعت خود را به میدان خواهیم آورد.
فاطمی امین گفت: احداث آزادراه مشهد به چناران با مشارکت آستان قدس رضوی و در راستای توسعه منطقه و افزایش ضریب ایمنی جاده های منتهی به مشهد مقدس در حال انجام است، همچنین کلینیک ویژه شبانه روزی در کنار بیمارستان 50 تخت خوابی ثامن الائمه(ع) از محل درآمدهای موسسه موقوفات ملک نیز تا تابستان 98 به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه برنامه عملیاتی آستان قدس رضوی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان‌های چناران و سرخس سه ساله است، اظهار کرد: امیدواریم با همکاری مردم منطقه و همدلی و هم افزایی دستگاه ها و نهادهای مختلف بتوانیم اهداف مورد نظر را برای رفع چهره محرومیت و بیکاری محقق نماییم.
استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از تولیت آستان قدس رضوی و مدیران این مجموعه معنوی، گفت: بر اساس مدل توسعه اقتصادی و فرهنگی، معین اقتصاد مقاومتی وظیفه شناسایی ظرفیت های محلی برای رونق سرمایه گذاری و توانمندسازی مردم را برعهده دارد و دستگاه های اجرایی هم بسترهای لازم را فراهم خواهند کرد.
علیرضا رزم حسینی گفت: این تفاهم نامه با امضای استاندار خراسان رضوی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، امام جمعه چناران، نماینده مردم طرقبه‌شاندیز در مجلس شورای اسلامی و رئیس دادگستری شهرستان منعقد شده و برنامه ای اجرایی و عملیاتی است که در صورت همراهی مردم منطقه به اهداف خود خواهد رسید.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.