.

سخنران حرم رضوی: ‌

در «لیله الرغائب» خداوند با اشتیاق توبه بندگان را می‌پذیرد

سخنران حرم مطهر رضوی گفت: «لیله الرغائب» شبی است که در آن خداوند با اشتیاق توبه بندگان گناه‌کار خود را می‌پذیرد و آرزوهای آنها را برآورده می‌کند.

1397/12/23 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز: حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر اسلامی‌فر در سلسله جلسات بیان معارف اهل‌بیت(ع) که ظهر امروز با حضور جمعی از زائران و مجاوران بارگاه قدسی رضوی در رواق بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: اولین شب جمعه ماه رجب به «لیله الرغائب» مشهور است و بهتر است این شب را با مناجات و راز و نیاز با خداوند مشغول باشیم تا مورد آمرزش و مغفرت او قرار بگیریم. 
وی با بیان اینکه رجب ماه استغفار و انابه به درگاه خداوند است، اظهار کرد: خداوند گناهان بنده‌ای را که در این ماه همواره استغفار می‌کند را می‌بخشد. سفارش شده است در این ماه بسیار ذکر شریف«استغفرالله ربی و اتوب الیه» را تکرار کنیم.
سخنران حرم رضوی به چگونگی استفاده از این فرصت طلایی اوقات و ساعات ماه مبارک رجب اشاره کرد و گفت: وعده‌های الهی حق است و قطعا تحقق پیدا می‌کند. وعده خداوند به توبه کنندگان این ماه، رحمت و مغفرت است. بنابراین باید از این فرصت طلایی برای توبه و استغفار استفاده کنیم.
وی افزود: مداومت بر استغفار باعث عاقبت‌ بخیری و سعادت انسان می‌شود. خداوند در سوره فرقان خطاب به افرادی که توبه واقعی می‌کنند می‌فرماید: «کسانی که توبه می‌کنند نا امید نباشند زیرا خداوند نه تنها گناهان را می‌بخشد، بلکه آن گناهان را تبدیل به حسنه می‌کند».
اسلامی فر بیان کرد: اگر در این ماه پر فیض و برکت توبه و استغفار حقیقی کنیم قطعا خداوند توبه ما را می‌پذیرد و در نتیجه سعادت دنیا و آخرت نصیب و روزی ما خواهد شد.
وی با اشاره به بهره‌مندی زائران علی‌بن موسی الرضا(ع) از فیض زیارت این امام رئوف که از جمله اعمال این ماه مبارک است، اظهار کرد: در این شب بزرگ امام رضا(ع) را در نزد خداوند واسطه قرار دهیم تا خداوند به آبروی این امام بزرگوار ما را مشمول رحمت و مغفرت خود قرار دهد و کمک کند در بهشت نیز همنشین اولیاء الهی باشیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.