.

معاون پژوهشی مجمع جهانی اهل بیت(ع):

بیانیه گام دوم انقلاب مسلمانان را به بیداری و هوشیاری دعوت می‌کند

معاون پژوهشی مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب مسلمانان را به بیداری و هوشیاری راهنمایی و دعوت می‌کند.

1397/12/23 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، در نخستین میزگرد علمی «گام دوم انقلاب؛ بایسته‌ها و راهکارها در عرصه بین‌الملل» که ظهر امروز به همت مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی در محل سالن اجتماعات جامعه المصطفی مشهد برگزار شد، حجت الاسلام  و المسلمین سید محمدرضا آل ایوب در جمع فرهیختگان، طلاب و دانشجویان ایرانی و خارجی جامعه المصطفی اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب به نوعی بیدارسازی جامعه و آگاه‌سازی بشریت است و در واقع همان فرمایشاتی است که اهل بیت(ع) برای ما تبیین و رهبر معظم انقلاب آن را در قالب امروزی بیان فرموده‌اند.  
وی با بیان اینکه مسلمانان امروزه از معارف اهل بیت(ع) غافل شده‌اند تصریح کرد: یکی از راهکارهای برون رفت از این غفلت، تبیین مبانی انقلاب اسلامی در قالب‌هایی است که امروزه رهبر معظم انقلاب برای جهانیان معرفی کرده‌اند؛ ایشان تکلیف و وظیفه شرعی حوزه‌های علمیه را تبیین دیدگاه‌های اهل بیت(ع) عنوان می‌کنند.
وی مقاومت را از دیگر وظایف طلاب سراسر جهان عنوان کرد و گفت: شرایط کنونی جامعه رسالت روحانیون را سنگین‌تر کرده است و شما می‌توانید این حرکت را به جهان معرفی کنید.
معاون پژوهشی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: دشمن شناسی از دیگر موضوعات این بیانیه است که بسیار باید مورد توجه قرار گیرد چرا که دشمنان اسلام تمام تلاش خود را بر این گذاشته‌اند تا پرچم اسلام را پایین بیاورند و حرکت‌های اسلامی را کم رنگ جلوه دهند، اما تاکنون نتوانسته‌اند به اسلام ضربه‌ای وارد کنند.
وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نشست تبیین، تحلیل و طراحی مدل‌های کارآمد برای پیاده‌سازی اهداف مندرج در بیانیه مقام معظم رهبری با رویکردهای تمدنی، فراملی و به فعلیت رساندن ظرفیت و استعدادهای فراوان جوانان است.
گفتنی است؛ نخستین میزگرد علمی «گام دوم انقلاب؛ بایسته‌ها و راهکارها در عرصه بین‌الملل» ظهر امروز پنجشنبه به همت مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و با مشارکت جامعه‌المصطفی‌العالمیه برگزار ‌شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.