.

اختتامیه ششمین جشنواره ملی عکس خانه دوست برگزار شد

آیین اختتامیه ششمین جشنواره عکس خانه دوست، شامگاه گذشته با حضور مدیران آستان قدس رضوی، هنرمندان و علاقه‌مندان در نگارخانه رضوان مشهد برگزار شد.

1397/12/24 جمعه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز محمدعلی چمی‌گو؛ مدیر عامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: هنرمندان زیادی در شهر مشهد زندگی می‌کنند و سوژه‌های بسیاری با مضمون امام هشتم و زیارت برای عکاسی وجود دارد اما عکاسی که فرصت می‌کند از هنرش در راه گسترش فرهنگ امام رضا(ع) استفاده کند، قطعا توفیق بزرگی داشته است.
چمی‌گو افزود: امشب اختتامیه ششمین ورق از این دفتر با برکت، برگزار می‌شود اما نیازمند این هستیم که از همین امشب برنامه‌ریزی را برای هفتمین جشنواره خانه دوست آغاز کنیم.
وی ضمن اشاره به عکس‌های ارسالی این جشنواره که شرکت‌کنندگان آن به اتفاق‌های حول محور زیارت پرداخته‌اند، اظهار کرد: این عکس‌ها به نام عکاسش در تاریخ ثبت خواهد شد و بیننده تمام لحظاتی که به چشم می‌بیند را با لذت می‌گذراند که این موضوع باعث می‌شود تا عکاس اثر اجر دوچندانی ببرد.
مدیر عامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تصریح کرد: در سال و در زمان‌های معین برخی از رویدادهای مهم، حول محور زیارت اتفاق می‌افتد که نیاز است آن‌ها را ثبت کنیم. در لحظات سال تحویل نیز انگار زمان در شهر مشهد برای لحظاتی متوقف می‌شود اما ثبت این موضوع هنوز به درستی صورت نگرفته چرا که مردم در این لحظه با تمام وجود به حرم مطهر توجه ویژه‌ای دارند.
چمی‌گو به روزهای مهم دیگر سال اشاره و خاطرنشان کرد: ما در دهه آخر صفر به شهر مشهد پیاده‌روی‌های گسترده‌ای داریم. در ایام دهه کرامت کاروان‌هایی از آستان قدس رضوی به بیش از 1180 نقطه در داخل کشور اعزام می‌شوند اما هنوز نتوانسته‌ایم زوایای این حرکت را به صورت مناسب و برنامه‌ریزی شده ثبت کنیم.
وی به اهمیت عکاسی از پیاده‌روی دهه آخر صفر اشاره و اذعان کرد: یکی از دوره‌هایی که به پیاده‌روی کاروان‌ها به صورت ویژه پرداختیم، جشنواره ششم بود که با همکاری مجموعه‌های مختلف مجوزهای لازم برای پرداخت خاص به این پیاده‌روی صادر شد و عکاسان در تمام محورها حضور پیدا کرده و این لحظات را به زیبایی در تاریخ ثبت کردند.
مدیر عامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی افزود: امیدوارم سال تحویل امسال از دست نرود و زمینه‌ای برای عکاسان فراهم شود تا به این لحظه نیز به صورت ویژه بپردازند که این مهم نیازمند این است تا از همین امشب به برنامه‌ریزی در این باره بپردازیم و با حفظ نکات حرفه‌ای بتوانیم این امکان را تداوم بخشیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.