.

روزانه 300 سرود در تعطیلات نوروز در سطح شهر مشهد اجرا می‌شود

دبیر اولین جشنواره سراسری آکاپلا «آوای رضوان» گفت: روزانه حدود 300 سرود توسط گروه‌های سرود حاضر در این جشنواره به مناسبت نوروز 1398 در 40 نقطه سطح شهر مشهد اجرا می‌شود.

1397/12/26 يكشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، سید مجتبی ذبیحی در نشست خبری اولین جشنواره سراسری آکاپلای آوای رضوان که صبح امروز در مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد، بیان کرد: نزدیک به 30 گروه سرود در قالب ده گروه مشهدی و حدود 19 گروه از 16 استان‌ کشور در این جشنواره شرکت می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه آکاپلا نوعی موسیقی است که از آن برای اجرای سرود بدون بکارگیری ساز و تنها با بهره‌گیری از نواها و آواهای انسانی استفاده می‌شود، ادامه داد: اعضای حدود 24 گروه سرود در رده سنی نوجوان قرار دارند و شش گروه دیگر بزرگسال هستند.
دبیر اولین جشنواره سراسری آکاپلای آوای رضوان اضافه کرد: حدود یک هزار و 500 اجرا با استفاده از گروه‌های سرود شهرستانی از 29 اسفند 1397 تا چهارم فروردین 1398 در سطح شهر مشهد به ویژه در فرودگاه، راه‌آهن و پایانه مسافربری صورت می‌گیرد.
ذبیحی به اسکان گروه‌های غیرمشهدی سرود این جشنواره توسط مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: هر گروه حداقل پنج فیلم از اجراهای سرود‌شان در پنج نقطه شهرهای خود به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده بودند که مورد بررسی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: ابتدا گروه‌های سرود حاضر در این جشنواره با انجام اجرای رقابتی در نوبت صبح 29 اسفند سال جاری سطح‌بندی می‌شوند و سپس تا بعدازظهر چهارم فروردین 1398 به اجرای برنامه در نقاط مشخص شده در سطح شهر می‌پردازند که بررسی این اجراهای زنده نیز بخشی از داوری جشنواره به شمار می‌آید.
دبیر نخستین جشنواره آکاپلای آوای رضوان با تأکید بر اینکه اجراهای سرود این جشنواره در چند مرحله داوری می‌شود، تصریح کرد: آقایان نیکوکار، شریعت‌مدار و انفرادی از جمله داوران اجراهای زنده این جشنواره به شمار می‌روند که اجرای شیفت صبح 29 اسفند ماه را داوری می‌کنند.
وی اضافه کرد: گروهی از ناظران و داوران نیز در اجراهای پاتوقی یکم تا چهارم فروردین 1398 حضور دارند و اجراها را در سه محور اعم از تنوع آثار گروه‌ها، خلاقیت در اجرا و استقبال مردم مورد تحلیل قرار می‌دهند.
لازم به ذکر است، منتخبی از فیلم اجراهای گروه‌های سرود آوای رضوان در گذشته و همچنین گوشه‌ای از دو نماهنگ تولید شده زیر نظر این مؤسسه برای آشنایی بیشتر اصحاب رسانه با موسیقی آکاپلا در پایان این نشست خبری پخش شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.