.

معاون خادمیاری دفتر نمایندگی آستان قدس در استان خراسان رضوی خبر داد،

توزیع 20 هزار سبدکالا و 80 هزار پُرس غذای گرم در طرح محرومیت زدایی نوروزی آستان قدس

معاون خادمیاری دفتر نمایندگی آستان قدس در استان خراسان رضوی گفت: بالغ بر 5 هزار سبد حمایتی خانوار توزیع شده و پروژه تا روز چهارشنبه، 28 اسفندماه در شهرستان های دیگر ادامه دارد.

1397/12/27 دوشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، تقی پور معاون خادمیاری آستان قدس رضوی با بیان اینکه طرح ویژه محرومیت زدایی این مجموعه ویژه ایام نوروز از نخستین روز هفته جاری آغاز شده است، اظهار کرد: با هماهنگی های انجام شده و تأمین اعتبارهای لازم از محل موقوفات رضوی و کمک های خیرین، از روز شنبه 25 اسفندماه سال جاری پروژه عظیم محرومیت زدایی درقالب توریع 20 هزار سبدکالا در شهرستان های استان خراسان رضوی آغاز شده است.
وی افزود: در طی دو روز اخیر بالغ بر 5 هزار سبد حمایتی خانوار توزیع شده و این پروژه در شهرستان های دیگر ادامه دارد.
معاون خادمیاری دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی، خانوارهای نیازمند ساکن مشهد را هدف بعدی این پروژه اعلام و خاطرنشان کرد: پس از جلسات کارشناسی متعدد، پارامترهایی برای انتخاب خانوارهای نیازمند تعیین و براساس این معیارها، استعلاماتی از نهادهای مرتبط صورت گرفت ولذا خانواده های نیازمند مشهدی که فاقد سرپرست یا دارای سرپرست ازکار افتاده هستند و به جز یارانه مرسوم فعلی منبع درآمدی دیگری ندارند، از بسته های ویژه حمایتی شامل برنج، روغن، عدس، لوبیا، سویا، ماکارونی، رب گوجه فرنگی و دیگر اقلام اساسی زندگی بهره مند خواهند شد.
وی ادامه داد: ارزش این سبدهای حمایتی حدود 200 هزارتومان است و تا پایان روز چهارشنبه 28 اسفندماه و قبل از تحویل سال، تلاش داریم تا بیش از 15 هزار خانوار نیازمند از سفره لطف امام هشتم (ع) استفاده نمایند.
تقی پور با تأکید بر اینکه تلاش شده تا خانواده های هدف، تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی نباشند، تصریح کرد: هم اکنون خانواده های نیازمندی که در مشهد و شهرستان های دیگر استان سکونت دارند، از کارت ویژه نان استفاده می کنند که طی آن می توانند از اعتبار 120 تا 150 هزارتومانی کارت ها برای خرید نان گندم از نانوایی‎ها استفاده کنند.
معاون امور خادمیاری دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در تشریح جزییات پروژه توزیع غذای متبرک رضوی مخصوص افراد بی خانمان گفت: از روز چهارشنبه 28 اسفندماه (مصادف با پایان پروژه توزیع بسته های حمایتی خانوار)، فاز دوم پروژه محرومیت زدایی آستان با هدف اطعام افراد بی خانمان مشتمل بر معتادان، گورخواب ها و دیگر دسته های مربوطه آغاز می شود که طی آن روزانه 3 تا 5 هزار پُرس غذای سبک همچون عدس پلو تولید و میان این افراد توزیع می شود.
وی تأکید کرد: فاز دوم طرح محرومیت زدایی نوروزی آستان قدس رضوی به مدت 19 شب ادامه خواهد یافت و در تاریخ 17 فروردین به پایان خواهد رسید.
تقی پور در پایان از مشارکت در اجرای طرح «مشهد بدون گرسنه» توسط معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: این طرح نیز با مشارکت خادمیاران رضوی درحال اجراست.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
بیش از 22000 خادمیار رضوی در مجموعه قرارگاه فرهنگی خادمیاری سازماندهی شده‌اند
خادمیاران کرمانشاهی تا پایان بحران به کمک‌رسانی به استان همسایه ادامه می‌دهند
افزایش میزان پخت و توزیع غذای گرم به 10000 پرس میان سیل زدگان لرستانی
بسیج حداکثری خادمیاران رضوی سراسر کشور در امدادرسانی به اقشار مستضعف و محروم
همایش بزرگ خادمیاران رضوی در شهرستان نکا برگزار شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.