.

خمیرمایه رضوی؛ بهترین انتخاب برای ارتقای سطح سلامت جامعه

شرکت خمیرمایه رضوی یکی از واحدهای تولیدی زیرمجموعه آستان قدس رضوی است که با درک نقش پراهمیت خمیرمایه در بهبود کیفیت نان و در نتیجه ارتقای سطح سلامت افراد جامعه در سال 1380 با تولید خمیرمایه تازه به بهره‌برداری رسید.

1397/12/27 دوشنبه

این شرکت در مرداد ماه سال 1383 خط تولید محصول خمیرمایه خشک فعال فوری خود را با استفاده از تکنولوژی روز اروپا و بهره‌گيری از دانش و توانايی متخصصان داخلی مورد بهره‌برداری قرار داد. این شرکت با تولید خمیرمایه خشک در بسته‌بندی‌های 85 گرمی، 100 گرمی ساشه، 100 گرمی و 500 گرمی وکیوم و کیسه 10 و 20 کیلویی و همچنین خمیرمایه تازه در بسته‌های 500 گرمی، به عنوان یکی از اصلی‌ترین واحدهای تولید این محصول در کشور به شمار می‌رود. پویایی یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد شرکت خمیرمایه رضوی به حساب می‌آید و همین موضوع باعث شده تا هر ساله شاهد اقدامات جدید در این شرکت باشیم که در این گزارش به مهم‌ترین آن‌ها طی 3 سال اخیر پرداخته‌ایم.

صادرات 40 درصد تولید
شرکت خمیرمایه رضوی با تولید سالانه بیش از 6 هزار و 100 تن محصول خمیرمایه خشک، 19 درصد تولید خمیرمایه خشک کشور را در اختیار دارد و یکی از تولید‌کنندگان اصلی این محصول در کشور می‌باشد. شرکت خمیرمایه رضوی همچنین نزدیک به 40 درصد محصول تولیدی خود را به حدود 14 کشور از جمله کشورهای CIS، GCC، افغانستان، عراق، پاکستان، هندوستان، سوریه، لمان، دبی، لبنان و قطر صادر می‌کند. بازارهای صادراتی این شرکت در 3 سال گذشته توسعه مناسبی داشته و تولید آن به صورت 3 شیفت و با ظرفیت 100 درصد انجام شده است.

تنوع در سبد محصولات
این شرکت با هدف ایجاد گسترش و تنوع در سبد تولیدات خود، ارایه محصولات و بسته‌بندی‌های جدید را در دست اقدام دارد که از جمله این موارد می‌توان تولید خمیرمایه خشک 15 گرمی و خمیرمایه خشک 5/2 و 5 کیلوگرمی وکیوم اشاره کرد، ضمن این که دستگاه بسته‌بندی جدید ساشه و تولید خمیرمایه 85 گرمی نیز خریداری و هم‌اکنون نصب شده است. تولید خمیرمایه high sugar برای استفاده در محصولات دارای قند یا روغن بالا و بهبود‌دهنده‌های نانوایی، محصولات جدید دیگر شرکت می‌باشد که مراحل تولید آزمایشی و تست در سطح کشور را گذارنده و در مرحله دریافت مجوزات لازم است.

ثبت برند عالی‌مایه رضوی
خمیرمایه رضوی در سال جاری برند دوم این شرکت به نام عالی‌مایه رضوی را به زبان‌های انگلیسی و فارسی در داخل کشور ثبت و قرارداد مربوط به ثبت و صیانت از برند رضوی در کشورهای عضو معاهده مادرید را شامل ترکمنستان، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، آذربایجان، ازبکستان، روسیه، هند و گرجستان و همچنین اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه‌ای و به طور ویژه پاکستان منعقد کرده است.

افزایش ظرفیت تولید
با توجه به عدم استفاده نیمی از نان‌های تولیدی کشور از خمیرمایه و نیاز کشور به این ماده ارزشمند، شرکت خمیرمایه رضوی با استفاده از دانش روز و استفاده از کارشناسان مجرب در صدد است تا ظرفیت تولیدی خود را به 10 هزار تن انواع خمیرمایه در سال برساند که در حال حاضر مواردی همچون خرید و نصب تجهیزات و خطوط دستگاه‌ها با استفاده از منابع داخلی و خرید کارخانه خمیرمایه کرمانشاه‌(پاکمایه) در دست اقدام است. هر چند با بهینه‌سازی دستگاه‌های موجود در سه سال گذشته 20 درصد به ظرفیت تولید خمیرمایه تر و حدود 15 درصد به ظرفیت تولید خمیرمایه خشک اضافه شده است.

بهبود کیفیت محصولات
مهم‌ترین شاخصه برای ارزیابی کیفیت محصولات تولیدی این شرکت، فاکتوری به نام افزایش اکتیویته است که خوشبختانه خمیرمایه رضوی روندی صعودی را مطابق با رتبه‌بندی موسسه تحقیقات جهانی برلین طی کرده است. در این راستا و برای رسیدن به شاخصه کیفی مناسب، اقداماتی نظیر استفاده از بهترین مواد اولیه و کنترل‌های دقیق در موقع خرید، پیاده‌سازی سیستم‌های تضمین کیفیت و نظارت مستمر بر اجرای آن‌ها توسط واحد تضمین کیفیت، جایگزین تکنولوژی‌های جدید با تکنولوژهای قدیمی انجام شده است.

اجرای پروژه‌های بهسازی در بخش فنی و تولید
شرکت خمیرمایه رضوی در بخش‌های فنی و تولید طی 3 سال گذشته اقدامات در خور توجهی انجام داده است که از آن جمله می‌توان به اصلاح ظرفیت فرمانتورها برای افزایش تولید، اصلاح سپراتور‌های قدیمی، بهبود خشک کن‌ها و افزایش راندمان خشک‌سازی به صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، بهبود اقلام اتوماسیون، اجرای سیستم‌های بازیافت انرژی و آب و استفاده مجدد آن‌ها در راستای بهبود مصرف انرژی و... اشاره کرد. علاوه بر این، فعالیت‌های دیگری همچون تقویت سیستم هوادهی فرمانتورها از طریق خرید دو دستگاه بلوئر ایتالیایی و اصلاح و بهینه‌سازی مخازن واحد رقیق‌سازی ملاس و افزایش راندمان کمی و کیفی انجام شده که افزایش تولید را به دنبال داشته است.

رفع مشکلات زیست محیطی
این شرکت برای رفع مشکلات زیست محیطی، خط تغلیظ پساب را ایجاد کرده است که در این راستا اقداماتی همچون عقد قرارداد با شرکتی دانش‌بنیان در ارتباط با ایجاد سیستم تغلیظ پساب، خشک کردن و تبدیل پساب به خوراک دام و خریداری اقلام و تجهیزات مورد نیاز، خریداری یک دستگاه کوره بخار 30 تنی و متعلقات آن و نیز عقد قرارداد با پیمان‌کار برای انجام امور عمرانی پروژه تغلیظ پساب که تا انتهای سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید، انجام شده است.

اقدامات بهبود سیستم‌های کنترلی و افزایش ظرفیت انبارها در 3 سال گذشته
اقدامات صورت گرفته در زمینه بهبود سیستم‌های کنترلی و افزایش ظرفیت انبارها، بخشی دیگر از فعالیت‌های شرکت خمیرمایه رضوی را به ویژه طی 3 سال اخیر به خود اختصاص می‌دهد که از جمله این موارد می‌توان به نصب و راه‌اندازی باسکول 60 تنی در محل کارخانه، نصب کنتور در مسیر مصرف مواد اولیه و ساخت دو انبار جدید به منظور محافظت بهتر از مواد اولیه، بهبود شرایط انبارش و امکان ذخیره مواد اولیه با قیمت‌های مناسب اشاره کرد.

افتخاراتی به رنگ تلاش
شرکت خمیرمایه رضوی طی 3 سال اخیر موفقیت‌ها و تقدیرنامه‌های متعددی را در زمینه‌های مختلف کسب کرده است که تمامی این موارد خود گواه تلاش و پیاده‌سازی دقیق برنامه‌های استراتژیک است. دریافت تقدیرنامه و لوح از اولین همایش ملی مدیریت اقتصاد و اقتصاد مقاومتی در سال جاری، دریافت گواهی‌نامه نشان تجاری(برند) برتر استان خراسان رضوی در دو سال پیاپی 1396 و 1397، دریافت نشان و لوح واحد منتخب ارتقاء یافته غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال 1397، کسب عنوان واحد نمونه صنعتی استان خراسان رضوی در سال‌های 1396 و 1397، اخذ گواهی‌نامه حلال از سازمان غذا و دارو در سال 1396، دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد ملی ایران در سال 1395، تنها بخش کوچکی از این موفقیت‌ها به شمار می‌رود.

گزارشگر: هدی زاهدی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.