.

ساعات بازدید موزه‌‌های آستان قدس رضوی در ایام نوروز 1398 افزایش یافت

رئیس اداره پژوهش و معرفی آثار معاونت امور موزه‌های آستان قدس رضوی از افزایش ساعات بازدید موزه مرکزی و موزه قرآن و نفایس این آستان مقدس در ایام نوروز 1398 خبر داد.

1397/12/28 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان ‌نیوز، جواد فرهمندنژاد با اعلام این خبر گفت: به منظور ارائه خدمات بیشتر موزه‌ای به زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت رضا علیه‌السلام، موزه مرکزی آستان قدس رضوی در ایام نوروز از ساعت 8 تا 20:45، پذیرای دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی است.
وی اضافه کرد: علاقه‌مندان می‌توانند از آثار متنوع معنوی، هنری و تاریخی 11 گنجینه این موزه در چهار طبقه شامل موزه تاريخ حرم رضوی، گنجينه سكه، گنجینه تمبر و تاریخچه پستی، گنجینه اسکناس، گنجینه هنرهای تجسمی، گنجینه آبزیان، گنجینه نجوم، گنجینه ساعت، گنجینه مدال، گنجینه ظروف و گنجینه سلاح، دیدن کنند.
فرهمندنژاد بیان کرد: موزه قرآن، موزه هدایای مقام معظم رهبری و تالار اختصاصی آثار اهدایی استاد محمود فرشچیان نیز از ساعت 8 تا 45/‌17، واقع در ساختمان موزه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در صحن کوثر حرم مطهر رضوی، آماده میزبانی از اهل هنر و معرفت است.
وی ادامه داد: قرآن‌های منسوب‌های به ‌دست‌خط مبارک ائمه اطهار علیهم‌السلام، آثار کم‌نظیر قرآنی، مرقعات و ابزار کتابت در گنجینه قرآن و مجموعه‌ای از آثار نفیس اهدایی سران و شخصیت‌های برجسته ایرانی و خارجی، هنرمندان و ارادتمندان به رهبر معظم انقلاب، ادام الله ظله العالی، نیز در موزه هدایای مقام معظم رهبری، به نمایش درآمده است.
رئیس اداره پژوهش معاونت امور موزه‌های آستان قدس رضوی افزود: همچنین تابلوهای فاخر استاد فرشچیان، هنرمند برجسته نگارگری کشور در تالار اختصاصی آثار اهدایی ایشان، در معرض دید بازدیدکنندگان داخلی و خارجی گذاشته شده است.
وی ابراز کرد: موزه تخصصی فرش آستان قدس رضوی با نمایش قالی، قالیچه و تابلو فرش‌های بی‌بدیل ایرانی، از ساعت 8 تا 12، در مجاورت موزه مرکزی این آستان مقدس در صحن کوثر حرم مطهر رضوی، پذیرای دوستداران هنر اصیل فرش‌بافی است.
فرهمندنژاد با اشاره به اینکه موزه مردم‌شناسی آستان قدس رضوی‌(حمام مهدی قلی‌بیگ) نیز به عنوان یکی از بناهای قدیمی دوره صفویه، با تزیینات نقاشی منحصربه‌فرد بخش سر‌بینه و نمایش اشیای تاریخی و عکس‌های قدیمی، روایتگر آداب و رسوم کهن ایرانیان است، گفت: این موزه در ایام نوروز 1398، از ساعت 8 تا 12، در ضلع بيرونی سردر غربی صحن جامع رضوی بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) از عموم علاقه‌مندان میزبانی می‌کند.
وی با بیان اینکه موزه‌های آستان قدس رضوی، یکی از مهم‌ترین موزه‌های منطقه به‌شمار می‌رود، تصریح کرد: افزون بر هشت هزار اثر نفیس در 16 گنجینه تخصصی در چهار ساختمان؛ موزه مرکزی، موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری، موزه تخصصی فرش و موزه مردم‌شناسی، در بیش از 17 هزار مترمربع فضای نمایشی، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد.
فرهنگ‌دوستان می‌توانند در ایام نوروز 1398، همه‌ روزه به استثنای سیزده فروردین از این موزه‌ها دیدن داشته باشند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت موزه‌های این آستان مقدس به نشانی:museum.aqr.ir مراجعه كنند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.