.

حجت الاسلام والمسلمین سید حامد ملکوتی تبار مطرح کرد،

تشکیل گروه انقلاب و تمدن نوین اسلامی با هدف خلق آثار علمی و پژوهشی مرتبط با انقلاب

مدیر گروه پژوهشی انقلاب و تمدن نوین اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: این مرکز علمی - پژوهشی در ماه‌های اخیر، گروه پژوهشی انقلاب و تمدن نوین اسلامی را با هدف خلق آثار علمی و پژوهشی مرتبط با انقلاب شکوهمند اسلامی ایجاد کرده است.

1397/12/28 سه‌شنبه

حجت‌الاسلام سید حامد ملکوتی‌تبار در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌نیوز با اشاره به اهداف تشکیل گروه پژوهشی انقلاب و تمدن نوین اسلامی اظهار کرد: این اقدام مهم و شایسته در پی درخواست‌های متعدد اهالی قلم و صاحب‌نظران و پژوهشگران بود که خواستار همکاری و مشارکت بنیاد در خلق آثار تألیفی در حوزه مهمی همچون انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی بودند.
وی افزود: تأکیدات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت و همچنین بیانیه گام دوم انقلاب نیز بر اهمیت و ضرورت این موضوع افزوده است.
این مقام مسئول ادامه داد: مقام معظم رهبری دستگاه‌ها و مراکز علمی نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی ابعاد سند الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت فراخوانده‌اند. همچنین در باب تمدن‌سازی نوین اسلامی فرمودند: «خط کلی نظام اسلامی، رسیدن به تمدن اسلامی است».
وی با بیان اینکه تمدن اسلامی به صورت کامل در دوران ظهور حضرت بقیه‌الله (عج) صورت می‌گیرد، ابراز کرد: در دوران ظهور، تمدن حقیقی اسلامی و دنیای حقیقی اسلامی به وجود خواهد آمد و برای ایجاد تمدن اسلامی نیازمند دو عنصر اساسی لازم تولید فکر و پرورش انسان هستیم. حجت‌الاسلام ملکوتی تبار تصریح کرد: در همین راستا گروه پژوهشی انقلاب و تمدن نوین اسلامی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی شکل ‌گرفت و کار خود را در حوزه خلق آثار علمی و پژوهشی مرتبط با انقلاب شکوهمند اسلامی و تمدن نوین اسلامی آغاز کرده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.