.

حجت‌الاسلام سیدمحمود مرویان حسینی خبر داد،

انتشار 4 هزار جلد کتاب از ابتدای تأسیس بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از انتشار 4 هزار جلد کتاب از ابتدای تأسیس این مرکز خبر داد.

1397/12/28 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام سیدمحمود مرویان حسینی در نشست تخصصی «وضعیت پیروان اهل بیت(ع) در منطقه و جهان» که با حضور دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شد، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی پرداخت.
وی عنوان کرد: این مرکز پژوهشی در سال 1363 پایه‌گذاری شده است که تاکنون در قالب گروه‌های پژوهشی و با همکاری پژوهشگران و فضلای حوزه و دانشگاه حدود 4 هزار جلد کتاب با موضوعات علوم اسلام همچون قرآن، فقه و اصول، حدیث، فرهنگ و سیره امام رضا(ع) و مباحث اعتقادی و همچنین دانش‌های علوم انسانی همچون جغرافیای جهان اسلام، روانشناسی اسلامی، جامعه شناسی هنر و معماری و حتی کودک منتشر شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: 9 گروه پژوهشی از جمله گروه‌ مطالعات قرآنی که کتاب ارزشمند «المعجم فی فقه لغة قرآن و سر‌البلاغته» از فعالیت‌های عمده آن است، حدیث‌پژوهی با تولید بیش از 200 اثر حدیثی، فرهنگ و سیره امام رضا(ع) با انتشار 230 اثر در زمینه شخصیت و زندگی امام رضا(ع) و زیارت و... در این مجموعه به فعالیت می‌پردازند.
وی همچنین برگزاری نشست‌های علمی و کنفرانس‌های بین‌المللی با موضوعات مختلف را بخش دیگری از فعالیت‌های این مرکز دانست.
حجت‌الاسلام مرویان حسینی ادامه داد: این مرکز مجموعه‌ای علمی- پژوهشی است که در سایه امام رضا(ع) فعالیت‌های خود را از 30 سال پیش انجام داده است و با حضور تولیت جدید، در کنار فعالیت در بخش‌های تراثی و آثار گذشتگان، توجه به نیازهای جدید جهان اسلام، مسائل مستحدثه، مباحث مورد نیاز جهان اسلام و پژوهش‌هایی با ظرفیت آستان قدس رضوی از دیگر مباحث قابل توجه در این چند سال اخیر است.
مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: در طول سال‌های متمادی، بنیاد میزبان بازدیدکنندگان زیادی از دانشمندان و نخبگان کشورهای مختلف بوده است و نشست‌هایی با آنان نیز برگزار شده است.
وی گفت: ما آمادگی داریم همکارهایی با مجمع جهانی اهل بیت(ع) داشته باشیم و آثاری نیز از سوی این مرکز با موضوع ارتباطات با مسلمانان و ارادتمندان اهل بیت(ع) تولید و روانه بازار نشر شده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.