.

حرم مطهر رضوی در شب میلاد امام علی(ع) غرق در نور و شادی است

حرم مطهر رضوی در شب میلاد امیرمؤمنان حضرت علی(ع) غرق در نور و شادی و به همین منظور برنامه‌های ویژه‌ای در این حریم مقدس در حال برگزاری است.

 1397/12/28 سه‌شنبه
  
2019-03-19T18:25:51+03:30

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، همزمان با شب میلاد مظهر علم و عزت، عدالت، سخاوت، شجاعت و اسدالله الغالب حضرت علی بن ابیطالب(ع) رواق‌ها و صحن‌های حرم منور رضوی به طرز باشکوهی آذین‌بندی و چراغانی شده و قبل از غروب آفتاب هزاران نفر از زائران و مجاوران با تشرف به این مکان قدسی، ولادت امام علی(ع) را به پیشگاه فرزندگرامی‌شان امام هشتم(ع) تبریک و تهنیت گفتند.
امشب در ورودی‌های حرم مطهر رضوی خادمان با عود و سپند به استقبال زائران و با شیرینی در حال پذیرایی از ایشان هستند.
همچنین به میمنت مولود کعبه خادمان بارگاه منور رضوی بعد از نماز مغرب و عشاء به نقاره‌خانه رفته و رو به گنبد طلایی حضرت‌رضا(ع)، فرخنده میلاد مسعود حضرت علی(ع) را بشارت دادند.
در این روز صحن‌های چراغان‌ شده و رواق‌های معطر حرم مطهر رضوی از هر سو پذیرای خیل عظیم زائرانی است که از دور و نزدیک برای عرض ادب، ارادت و تبریک به ساحت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) خود را به این مکان مقدس رسانده تا لحظاتی آسمانی را در جوار مضجع منور هشتمین اختر آسمان ولایت و امامت بگذراندند.
خدمتگزاران بارگاه منور رضوی هم اکنون با برقرار کردن نظم و انضباط در عبور و مرور زائران و ارائه راهنمایی‌های لازم در حال فراهم کردن شرایط یک زیارت آرامش‌بخش هستند.
معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی نیز با برنامه‌های فرهنگی متنوع در گوشه و کنار حرم مطهر به فراخور حال زائران ایرانی و غیر ایرانی، امکان بهره‌مندی بیشتر زائران را از معنویت حرم مطهر فراهم کرده و این برنامه‌ها طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا فرداشب ادامه خواهد داشت.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.