.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سیدمهدی حائری‌زاده:

بخشیدن دیگران مقدمه رسیدن به احسن الحال است

سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه بخشیدن دیگران مقدمه رسیدن به احسن الحال است، گفت: اگر می‌خواهید شامل مقلب القلوب و احسن الحال شوید، قلب خود را از کینه نسبت به دیگران خالی کنید.

1397/12/29 چهارشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سیدمهدی حائری‌زاده در ویژه برنامه سخنرانی و بیان معارف که در واپسین ساعات سال 97 در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: برای بسیاری از ما گذشتن و بخشیدن دیگران کاری بسیار سخت و گاهی غیرممکن است، اما اگر می‌خواهید شامل مقلب القلوب و احسن الحال شوید، قلب خود را از کینه نسبت به دیگران خالی کنید.
وی با بیان اینکه منظور از قلب روح ماست، بیان کرد: روح و دل‌هایی که به یاد خدا هستند آرام هستند، همچنان که در قرآن کریم آمده است ذکر و یاد خداوند آرامش بخش دل‌هاست.
سخنران حرم مطهر رضوی قرائت روزانه یک صفحه قرآن کریم، گفتن ذکر صلوات، اقامه نافله شب، خواندن زیارت امین الله و عاشورا را از جمله مقدماتی ذکر کرد که باعث رسیدن به احسن الحال در انسان می‌شود.
به گفته حجت‌الاسلام حائری‌زاده از آداب زیارت حرم‌های مطهر ائمه معصومین(ع) این است که در این آستان‌های مقدس قران بخوانید و ثواب قرائت آیات را هدیه به آن امام معصوم دهید.
وی بیان کرد: بهترین ذکر در بین تمامی اذکار صلوات است و بر اساس روایات، صلوات بر حضرت محمد(ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) برترین اذکار و ذکر خدا، نبوت و ولایت است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.