.

حجت الاسلام راشد یزدی:

نشاط، مدارا، نرمش و گذشت لازمه زندگی مومنانه است

سخنران حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه زندگی منهای نشاط با مرگ تدریجی برابری می‌کند، گفت: نشاط، مدارا، نرمش و گذشت لازمه زندگی مومنانه است، زیرا همه چیز طبق میل ما پیش نمی‌رود، بنابراین ما باید خود را با شرایط تطبیق دهیم.

1397/12/29 چهارشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی در ویژه برنامه تحویل سال نو حرم مطهر رضوی که امشب با حضور زائران در صحن جامع رضوی برگزار شد، عنوان کرد: مسئله نشاط در زندگی از موضوعات مهم و اساسی اسلام به‌شمار می‌رود و در روایات متعدد به آن تاکید شده است، تا آنجایی که به همه مومنان توصیه می‌شود در هنگام برخورد با یکدیگر حسن خلق داشته و گشاده‌رو باشند.
وی ادامه داد: امام صادق(ع) در روایتی گشاده‌رویی، زبان نرم و بدون گزاف‌گویی، قلب مهربان و سخاوتمند بودن را از شاخصه‌های بهشتیان معرفی کرده است.
راشدیزدی گفت: غم و غصه جسم انسان را نابود می‌کند، امام علی(ع) در این رابطه فرموده‌اند کسی که نشاط زندگی‌اش کم است مرگ بر زندگی آن شرف دارد.
این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه غم و غصه و عدم گشاده‌رویی انسان را زود پیر می‌کند، تاکید کرد: برای اینکه دست اندازی‌های زندگی، انسان را دچار فرسودگی نکند نباید بر گذشته تاسف خورد.
وی ابراز کرد: اگر توقع دارید که در بهشت دارای منزلی زیبا و پر از شادابی و نشاط باشید منزلتان در این دنیا باید دارای این ویژگی‌ها باشد؛ آنچه در بهشت یا دوزخ از خوبی و بدی یا زیبایی و زشتی هست ساخته و پرداخته خود انسان است.
خطیب حرم مطهر رضوی ابراز کرد: عده‌ای که دل نرمی دارند حتی در مقابل بی‌ادبی و جسارت آرام هستند، برخلاف عده‌ای که روحیه خشن دارند، تا مدت‌ها برای شنیدن یک حرف ناروا از دیگران خُلق‌شان تلخ است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.