.

حجت الاسلام قرائتی؛

تحویل سال‌نو نشان‌دهنده وجود پروردگار است

سخنران حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه تحویل سال‌نو نشان‌دهنده وجود پروردگار است، عنوان کرد: برای رسیدن به حال احسن، باید تلاش کرد، با خوابیدن و خوردن حال انسان به احسن الحال تغییر پیدا نمی‌کند.

1398/1/1 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در ویژه برنامه تحویل سال نو حرم مطهر رضوی که امشب با حضور زائران در صحن جامع رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه لحظه دقیق تحویل سال نشانه قدرت و نظم خالق هستی است، عنوان کرد: تحویل سال نو نشان دهنده وجود پروردگار است.
خطیب حرم مطهر رضوی اظهار کرد: همه مؤمنان باید از تعطیلات عید به صورت صحیح و مناسب استفاده کنند، اینکه پیوسته به فکر خوراک و خواب باشیم، هرگز نخواهیم به احسن الحال برسیم.
وی با تأکید بر اینکه برای رسیدن به حال احسن، خودمان نیز تلاش کنیم، ابراز کرد: در ایام عید بین فامیل فقیر و غنی فرق نگذاریم و در صورت امکان میزبان و پذیرای آنها باشیم، متأسفانه برخی فقط خانه ثروتمندان می‌روند و میزبان آنها هم می‌شوند.
قرائتی تصریح کرد: در همین لحظات پایانی سال یک عیدی خوب و ارزشمند چون گذشت و بخشش به همه دوستان و آشنایان بدهیم، تا خداوند نیز از رفتار بد ما بگذرد.
وی با اشاره به اینکه صله رحم به معنای رفع مشکل دیگران است، عنوان کرد: سعی کنیم در این دید و بازدیدها یک گره از مشکلات دیگران باز کنیم. البته برخی می‌گویند ما خودمان مشکل داریم، خُب شما که مشکل دارید در حد توان خودتان گره از کار دیگران باز کنید.
خطیب حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه در طول سفر از نماز اول وقت و صدقه غافل نشوید، ابراز کرد: سفر دارای آدابی است، همین که نظافت را رعایت کنیم و باغ و زمین کشاورزی دیگران را تخریب نکنیم از آداب سفر به‌شمار می‌رود.
وی با تأکید بر اینکه تجمل‌گرایی را باید کنار بگذاریم، عنوان کرد: اکنون خیلی از مردم در مشکلات اقتصادی به سر می‌برند لذا سعی کنیم تجمل‌گرایی را کنار گذاشته و بیشتر به دیگران کمک کنیم، این کمک به فقرا در این دنیا و آخرت آثار و برکات فوق العاده‌ای به ارمغان می‌آورد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.