.

وجود تمبرهایی با موضوع ملی شدن صنعت نفت در موزه آستان قدس رضوی

مجموعه‌ای از تمبرهايی که به مناسبت ملی ‌شدن نفت ايران توسط شرکت پست چاپ و منتشر شده است، در گنجينه تمبر آستان قدس رضوی به نمايش در آمده است.

1398/1/1 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، مجموعه‌ای از تمبرهايی که به مناسبت ملی ‌شدن صنعت نفت ايران و يا سالگرد اين رويداد مهم تاريخی در طول سال‌ها چاپ و منتشر شده است، در گنجينه تمبر موزه آستان قدس رضوی موجود است.
از تصاوير اين تمبرها، نقشه ايران، شمايل مهندس و کارگر شرکت نفت به رنگ سبز و نارنجی، تصاويری از پالايشگاه نفت تهران، دکل‌های نفتی، پتروشيمی خارک و لوله‌گذاری شاه ‌لوله گاز، به مناسبت بيستمين سالروز ملی ‌شدن صنعت نفت ايران، از جمله اين تمبرهاست که سری کامل آن‌ها در گنجينه تمبر، سکه و اسکناس موزه مرکزی آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود.
گفتنی است گنجينه تمبر آستان قدس رضوی دارای مجموعه‌های منحصر به فردی از تمبر در موضوعات مختلف است که توسط مجموعه‌داران بزرگ داخلی و خارجی مانند علی شرقی، يوسف بهبود چايچی، بابک رضايی و واقفانی از کشورهای سنگال، اندونزی، قبرس، گامبيا، عراق، اردن، مالزی، مراکش، موريتانی، سومالی، تونس، آمريکا، انگليس، کويت، سوريه، بحرين و... به موزه حضرت رضا(ع) اهدا شده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.