.

حضور پرشور زائران غیر ایرانی در مراسم سخنرانی مقام معظم رهبری

همزمان با سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی، زائران غیر ایرانی امسال نیز حضور پرشوری برای استماع این بیانات معظم‌له در تالار قدس داشتند.

1398/1/1 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، امسال نیز همچون سال‌های گذشته زائران خارجی که برای زیارت به مشهد مقدس مشرف شده‌اند، برای استفاده از بیانات مقام معظم رهبری خود را به تالار قدس رساندند و حجم حضور به گونه‌‌ای بود که فضای تالار قدس از زائران پاکستانی، عراقی، بحرینی، سوری و کشورهای آفریقایی و انگلیسی زبان مملو بود.
آنطور که مدیر امور زائران غیرایرانی آستان رضوی می‌گوید، برنامه ریزی برای حضور گروه‌های مختلف از یک ماه پیش انجام شده و کاروان‌های مختلف، جامعه فرهیخته، دانشجو و حوزوی برای حضور در این مراسم از ساعت‌ها قبل در این مکان حضور یافتند.
سید جواد هاشمی‌نژاد ادامه می‌دهد: در این مراسم قریب هزار زائر غیرایرانی از کشورهای عراق، بحرین، عربستان، سوریه، لبنان، آمریکا، پاکستان، هندوستان، افغانستان، آذربایجان و کشورهای آفریقایی حضور داشتند.
وی اشاره می‌کند: با توجه به هجمه‌هایی که رسانه‌های غربی علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته‌اند این برنامه به وضوح نشان می‌دهد که مخاطبان بین‌المللی ما بدون واسطه، بدون تشریفات و با میل و رغبت باطنی در مراسم سخنرانی رهبر فرزانه انقلاب حضور می یابند.
هاشمی‌نژاد با بیان اینکه این حجم حضور در خنثی‌سازی فضایی که برخی کشورها ایجاد کرده‌اند مؤثر است، می‌افزاید: طیف قابل توجهی از جوانان و نوجوانان در این مراسم شرکت کردند، این زائران سفیران رضوی و سفیر ولایت و رهبری هستند و قطعا می‌توانند در کشورهای خود اثرگذار باشند.
مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی اضافه می‌کند: امروز استقبال زائران خارجی بی‌نظیر بود و پیشنهادهایی نیز از بزرگان برخی کشورها مبنی بر برگزاری این مراسم در سال آینده به صورت ویدئو کنفرانس در سه حوزه جغرافیایی هندوستان، پاکستان و انگلستان ارائه شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.