.

گذری بر عملکرد سه سال اخیر مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی؛

نهادینه سازی فرهنگ رضوی از مسیر ورزش

در مسیر حرکت کشورمان به سمت آرمان‌های اسلامی و انقلابی، نهادها و مجموعه‌های بسیاری اثرگذار بوده و هستند.

1398/1/6 سه‌شنبه

در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به گام‎های برداشته شده در این جهت در چارچوب فعالیت‌های ورزشی آستان قدس رضوی نیم نگاهی می‌اندازیم؛ برنامه‌ها و اقداماتی که به بهانه ورزش و تندرستی، به زدودن فقر از چهره جامعه اسلامی به ویژه پایتخت معنوی کشور و انتقال ارزش‌های فرهنگ رضوی کمک می‌کند.
از این رو طی مصاحبه‌ای با علی‌اکبر هاشمی‌جواهری مدیرعامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی عملکرد سه سال اخیر این مجموعه ورزشی را مرور می‌کنیم.

مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی چه میزان سرانه‌ ورزشی مشهد و استان را ارتقاء داده است؟
از بدو ورود حجت‎الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی به آستان قدس رضوی جمعی از متخصصان و کارشناسان تربیت بدنی طرحی عملیاتی را با عنوان «طرح تحول ورزش رضوی» برگرفته از حکم رهبر معظم انقلاب خطاب به تولیت این آستان مقدس تدوین و نگارش کردند. این طرح 13 بند دارد که مهم‌تر از همه بر مرجعیت تربیت بدنی آستان قدس با توجه به سخت‎افزاری که در اختیار دارد و سه رویکرد فرهنگی، زیارت و محرومان تأکید می‎کند. این 13 بند طرح تحول ورزش رضوی ناظر بر نگاه علمی، حرکت تحولی و معرفی تربیت بدنی آستان قدس به عنوان الگوی ورزش کشور است. در مدت سه سال گذشته تمام هم و غم ما بر پیاده‌سازی طرح تحول ورزش رضوی در مؤسسه تربیت بدنی بوده است.