.

خطیب حرم مطهر رضوی؛

امام زین‌العابدین(ع) پرچمدار عبودیت و معنویت بودند

خطیب حرم مطهر رضوی با اشاره به شخصیت والای امام چهارم شیعیان، اظهار کرد: امام زین‌العابدین (ع) پرچمدار عبودیت و معنویت بودند.

1398/1/22 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحمید واعظ شهیدی در ویژه برنامه روز میلاد امام الساجدین حضرت زین‌العابدین(ع) که ظهر امروز با حضور خیل عاشقان و دلدادگان خانداند عصمت و طهارت(ع) در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: امام سجاد(ع) به خاطر عبادت‌های خالصانه و طولانی که انجام می‌دادند به «زین‌العابدین» یعنی زینت عبادت کنندگان  مشهور شدند.
وی تصریح کرد: آن حضرت در هنگام عبادت و نماز خواندن آنقدر غرق در مناجات با خدا می‌شد که به هیچ عنوان به اتفاقات اطراف توجهی نمی‌کردند و عبادت ایشان همراه با متانت و وقار بود.
وی ادامه داد: انسان در پرتو عبادت خداوند به مقامات عالی می‌رسد. کسی که فرمانبردار خداوند باشد خداوند همه جهان را در تسخیر او قرار می‌دهد مانند ائمه معصومین(ع) که بر همه جهان هستی احاطه داشتند و خزائن علوم الهی در نزد آنها بود.
سخنران حرم مطهر رضوی ابراز کرد: خداوند در قرآن کریم بعد از سفارش به اطاعت از خدا به ما امر کرده است که به پدر و مادر خود نیکی کنیم ولی زمانی که امر به نافرمانی خدا کنند نباید از آنها اطاعت کرد ولی در عین حال باید با آنها خوش‌رفتار باشیم.
وی اظهار کرد: آنچه مایه عزت و بزرگی انسان می‌شود، اطاعت از خدا و بندگی او است و هر کس که ما را امر به گناه و نافرمانی خدا می‌کند نباید از او پیروی کرد حتی اگر آن فرد پدر و مادر و یا همسر باشد.
شهیدی یادآور شد: همه مشکلات زندگی به خاطر غفلت از یاد خدا و دوری از او است. خداوند به خاطر بندگی خودش همه عالم را مسخر انسان می کند اگر در مسیر طاعت باشیم همه چیز برای ما در این عالم مهیا است.
گفتنی است: در این مراسم مدیحه‌سرایان و ذاکران اهل بیت(ع) به مناسبت میلاد امام سجاد(ع) پرداختند قرائت صلوات شعبانیه و بیان احکام شرعی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.