.

خطیب حرم مطهر رضوی:

شهادت سید الشهدا(ع) از انحراف اسلام ناب محمدی جلوگیری کرد

خطیب حرم مطهر رضوی گفت: شهادت سید الشهدا(ع) همان نقطه عطفی است که از انحراف اسلام ناب محمدی جلوگیری کرد.

1398/1/22 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام و‌المسلمین مسعود عالی در ویژه برنامه ولادت با سر سعادت حضرت سجاد(ع) که در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، عنوان کرد: در تاریخ زندگانی ائمه(ع) نقطه عطفی وجود دارد که ورق دینداری را در جامعه تغییر داد و وجدان‌ها را بیدار کرد، شهادت سید الشهدا(ع) همان نقطه عطفی است که از انحراف اسلام ناب محمدی جلوگیری کرد.
وی با اشاره به اینکه با شهادت امام حسین(ع) نور خدا تثبیت شد، گفت: نمازخواندن ما مدیون کربلای امام حسین(ع) است و خون امام حسین(ع) دین ما را زنده نگه‌داشته است.
این استاد حوزه علمیه تاکید کرد: سلام روزانه به امام حسین(ع) را فراموش نکنید که دین ما را زنده کرد، سلام روزانه به امام رضا(ع) را فراموش نکنید که ولی نعمت ما ایرانیان است و سلام روزانه به امام زمان(عج) را فراموش نکنید که امام زنده ما است.
عالی با اشاره به اینکه امام سجاد علیه السلام در 23 سالگی به امامت رسیدند، ابراز کرد: مدت امامت ایشان 34 سال بود که از طولانی‌ترین دوره امامت است.
وی با بیان اینکه معمولا دوره  امامت و عمر ائمه(ع) کوتاه بوده است، گفت: اهل بیت(ع) به خاطر دشمنان زیادی که داشتند در سن کم به شهادت می‌رسیدند. بزرگ‌ترین سن را در بین ائمه(ع)، امام صادق(ع) داشته که حدود 60 تا 70 سال عمر ایشان بوده است اما دیگر ائمه(ع) در جوانی به شهادت رسیدند.
خطیب حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه امام سجاد(ع) به خاطر کم بودن شیعیان سخت‌ترین دوران امامت را داشت، اظهار کرد: امام سجاد(ع) چند کار مهم انجام دادند، یک کار ایشان و حضرت زینب(س)، زنده نگه‌داشتن کربلا و رساندن پیام عاشور به تاریخ بود.
وی تصریح کرد: امام سجاد(ع) هر وقت آب می‌دید یا برایش غذا می‌آوردند، گریه می‌کرد، امام سجاد(ع) با اشک و گریه، پیام مظلومیت امام حسین(ع) را زنده نگه‌داشت و به دیگران رساند.
عالی اشاره کرد: دومین مأموریتی که امام سجاد(ع)، در وضعیت بسیار نابه‌هنجار آن زمان برعهده داشت، این بود که در جامعه پست و منحط آن زمان کار فرهنگی انجام دهد. نهضت فرهنگی‌ای که از امام باقر(ع) شنیده‌اید، از زمان امام سجاد(ع) شروع شده بود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.