.

سخنران حرم رضوی:

دعا برای فرج امام زمان(عج) زمینه‌های ظهور را فراهم می‌کند

سخنران حرم مطهر رضوی گفت: دعا برای فرج امام زمان(عج) زمینه‌های ظهور را فراهم می‌کند.

1398/1/22 پنجشنبه

به گزارش خبر‌نگار آستان نیوز، فاطمه جامی در سلسله جشن‌های «میلاد سرداران کربلا» با عنوان «زینت قنوت» که ظهر امروز با حضور جمعی از بانوان زائر و مجاور در رواق حضرت معصومه(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: دوران امامت امام سجاد(ع) همراه با خفقان شدیدی بود و ایشان برای تبلیغ و معرفی دین اسلام با محدودیت‌های بسیاری مواجه بودند، به همین دلیل این امام معصوم رسالت امامت خود را در غالب دعاهای ناب و درخشان به بهترین نحو به انجام رساندند.
وی تصریح کرد: دعاهایی که از بیان امام زین‌العابدین(ع) در کتاب صحیفه سجادیه به دست ما رسیده است بسیار گرانبها و پرمحتوا است و این کتاب ارزشمند جزو سه کتاب مهم در فرهنگ شیعه به حساب می‌آید و لقب خواهر قرآن را به خود اختصاص داده است.
سخنران حرم رضوی در ادامه به موضوع انتظار برای امام زمان(عج) از دیدگاه امام سجاد(ع) اشاره و اظهار کرد: انتظار به این معنا است که حالت روحانی و نفسانی در فرد ایجاد ‌شود که او را برای رسیدن به امام زمانش آماده ‌کند. کسی که منتظر امام زمان(عج) است باید اعمال و رفتارش به نحوی باشد که زمینه‌ ساز ظهور آن حضرت باشد.
وی با اشاره به حدیثی گهربار از امام سجاد(ع) اظهار کرد: این امام همام فرموده‌اند: «بزرگترین اعمال انتظار فرج است»، این سخن به ما نشان می‌دهد که انتظار یک عمل است و برای ظهور باید کاری انجام داد.
سخنران حرم مطهر رضوی تاکید کرد: حضرت زین‌العابدین(ع) دو شرط را برای مؤمن بودن لازم دانستند که این دو شرط عبارتند از؛ اهل ایمان بودن و منتظر و مشتاق امام زمان خود بودن. در روایت وارد شده است که امام سجاد(ع) فرموده‌اند: «مردم آخر زمان از قدرت درک و فهم بالایی برخوردار هستند که می‌توانند نسبت به امامی که غائب از نظرها است معرفت پیدا کنند، اینها برترین مردم در نزد خداوند هستند».
وی اضافه کرد: جایگاه انسان منتظر در دوران آخر الزمان و دوران غیبت ولی خدا از دیدگاه امام سجاد(ع) مانند کسی است که در رکاب رسول خدا(ص) شمشیر می‌زند و برای حفظ دین اسلام مبارزه می‌کند.
این کارشناس مذهبی ادامه داد: طبق روایات اسلامی مهمترین وظیفه انسان منتظر این است که برای فرج امام زمان خود دعا کند و لحظه‌ای از یاد آن حضرت غافل نباشد. رعایت این موارد در واقع زمینه‌های ظهور را در جامعه فراهم خواهد کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.