.

سخنران حرم رضوی:

صلوات شعبانیه دربرگیرنده دریایی از معارف دینی است

سخنران حرم مطهر رضوی گفت: خواندن صلوات شعبانیه از اعمالی است که انسان را به کشتی نجات هدایت می‌کند چرا که این دعا در برگیرنده دریایی از معارف دینی است.

1398/1/23 جمعه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، سعیده انصاری در سلسله جشن‌های «ولادت سرداران کربلا» که عصر امروز قبل از اقامه نماز مغرب و عشاء در رواق دارالاجابه حرم مطهر رضوی برگزار شد، فضیلت‌های صلوات شعبانیه را برشمرد.
وی تصریح کرد: صلوات پر خیر و برکت شعبانیه را امام سجاد(ع) برای شیعیان به یادگار گذاشته‌اند.
خطیب حرم مطهر رضوی با اشاره به معنا و مفهوم صلوات ادامه داد: صلوات برحضرت محمد(ص) از جانب خداوند به ایمان آورندگان واجب شده است و جزو ارکان نمازهای یومیه قرار دارد و همچنین مورد تأیید تمام فرقه‌های اسلام است.
وی افزود: یکی از اعمال سفارش شده در ماه سراسر نور شعبان صلوات مدام بر پبامبر(ص) و اهل بیت عصمت(ع) است.
انصاری اضافه کرد: امام سجاد(ع) صلوات شعبانیه را با ذکر صلوات آغاز می‌کنند که با تدبر در این امر به اهمیت این ذکر پی می‌بریم، با ذکر صلوات و درود فرستادن به پیامبراکرم(ص) به مقام ایشان ارزش می‌گزاریم و بوسیله‌ آن از زحمات بی حد و حساب حضرت محمد(ص) قدردانی خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در فراز‌های صلوات شعبانیه خصوصیات انبیاء و اولیای الهی برشمرده شده است، از جمله اینکه اهل بیت(ع) مانند کشتی هستند که هر کس به آنها پناه ببرد نجات می یابد و تبعیت از امام دژ مستحکم الهی محسوب می‌شود.
این کارشناس دینی با بیان اینکه قبل و بعد از هر دعایی بر خواندن صلوات تأکید شده است، گفت: این امر باعث می‌شود که ما هم تبعیت از امام خود را اعلام بداریم هم اینکه از شفاعت حضرت رسول(ص) برخوردار شویم و مسیر را برای عبور از این دنیا هموار سازیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.