.

خدمات جهادی بنیاد کرامت رضوی در استان گلستان

بنیاد کرامت رضوی در مناطق سیل زده استان گلستان خدمات جهادی مختلفی ارائه کرده است.

1398/1/25 يكشنبه

 به گزارش آستان نیوز، در پی وقوع سیل در استان گلستان در ابتدای سال جاری، ستاد فوریت های بنیاد کرامت رضوی به منظور بررسی وضعیت و امدادرسانی موثر، در اولین ساعات پس از سانحه، اقدام به خدمت‌رسانی و رفع نیازهای ضروری مردم سیل زده کرده است.
از جمله این اقدامات می توان به راه‌اندازی قرارگاه امام رضا(ع)، استقرار کامل ستاد فوریت های بنیاد کرامت در نزدیکترین نقطه به مرکز وقوع سیل(روستای میرزاعلی یلغی در فاصله 15کیلومتری شهرستان آق قلا)، ارتباط موثر و هم‌افزایی کامل با مسئولین بومی بویژه امام‌ جمعه شهرستان آق‌قلا و همچنین نمایندگی آستان قدس در استان گلستان و حمایت از فعالیت‌های خادمیاران رضوی و تشکیل گروه های جهادی مردمی بومی در منطقه اشاره کرد.
این بنیاد با توجه به نیاز فوری مردم سیل زده به غذای گرم، اقدام به راه اندازی آشپزخانه مرکزی و دو آشپزخانه فرعی با هدف طبخ و توزیع غذای گرم (ناهار و شام) به ظرفیت روزانه 8000 پرس به مدت 12روز کرده است.
جمع‌آوری، تامین، تجمیع، بسته بندی و توزیع اقلام ضروری مورد نیاز مردم از جمله پتو، آب معدنی، وسایل گرمایشی، وسایل بهداشتی، پوشک نوزاد، جیره خشک غذایی، کنسروجات، چکمه و ... از دیگر اقدامات این بنیاد در روزهای گذشته بوده است.
تأمین قایق موتوری جهت انتقال اهالی بومی به تعداد 10 شناور در منطقه گمیشان و 3 شناور در روستای میرزاعلی یلغی آق قلا به مدت 10روز، تامین ماشین‌آلات سنگین مورد نیاز در منطقه جهت امدادرسانی و تخلیه و هدایت آب از مناطق مسکونی شامل یک دستگاه بیل زنجیری از آستان قدس رضوی، 2دستگاه بیل بکو، 1دستگاه کفی، 2دستگاه نیسان،2دستگاه پیک‌ آپ، 10دستگاه لجن کش، 2دستگاه کارواش از خدمات دیگر این بنیاد بود.
فراخوان و ساماندهی بیش از 300خادم جهادی تخصصی در مدت 12روز، استقرار نانوایی سیار و توزیع بیش از 14000قرص نان در مناطق، برپایی ایستگاه صلواتی آستان قدس رضوی در شهرستان آق قلا با بیش از 24000هزار پرس پذیرایی طی 8 روز اعم از آش، شله‌زرد، فرنی، سوپ، چایی و ... نیز با هدف رفع آلام مردم انجام گرفته است.
خرید و نصب 10 منبع آب جهت تامین آب شرب اهالی منطقه، اهدای 540تخته فرش به 500خانوار و 40 زوج جوان با حمایت موسسه خیریه تات، انجام اقدامات فوریتی و رفع نیازهای ضروری روستای میرزاعلی به مدت 10روز جهت امور تخلیه آب منازل، توسعه و.... خروجی های آب روستا، مسیر سازی، ترمیم و احداث سیل‌بند بوسیله بیل های مکانیکی، نظافت و شست وشوی فرش‌های اهالی، تعمیر وسایل برقی و گازی و لوازم خانگی اهالی، توزیع 40 بسته غذایی ویژه‌ی بانوان باردار روستای میرزاعلی، رفع نیازهای ضروری تاسیساتی منطقه اعم از برق کشی، لوله کشی و ... از اقدامات دیگر این بنیاد بوده جهت کاهش آلام مردم سیل زده استان گلستان بوده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.