.

سخنران حرم رضوی:

‌مناجات و دعا هموارترین راه برای بندگی است

سخنران حرم مطهر رضوی گفت: قرائت مناجات و دعا همراه با توجه هموارترین راه برای بندگی پروردگار است.

1398/1/24 شنبه

به گزارش خبر‌نگار آستان نیوز، تکتم صادق مسجدی در سلسله جشن‌های میلاد سرداران کربلا که بعد از نماز مغرب و عشا در رواق حضرت زهرا(س) برگزار شد به بیان فضیلت مناجات شعبانیه پرداخت.
وی تصریح کرد: ماه شعبان تمرین و مقدمه‌ایی است برای ورود به ماه مبارک رمضان و معنوی‌ترین مناجات و دعا‌ها در این ماه وارد شده است که یکی از آنها «مناجات شعبانیه» است، این مناجات از لسان امیرالمومنین(ع) بیان شده است.
این کارشناس دینی افزود: به طور کلی دعا و مناجات به شرط تدبر و تفکر در مفهوم آن، منبع معرفتی برای رشد و تعالی انسان است و توصیه اهل‌بیت(ع) برای دعا کردن تنها به جهت ثواب بردن از آن نیست بلکه خواندن دعا وسیله‌ای‌ست که انسان را به مسیر الهی هدایت می‌کند.
وی اضافه کرد: بیان اهل بیت(ع) در دعا خواندن متفاوت و مضمون سخن گفتن معصومین(ع) در دعا بسیار ویژه است. هدف از دعا ارتباط برقرار کردن رابطه بین بنده و خداوند است.
صادق مسجدی افزود: در مناجات شعبانیه از گناهان و پرداختن به ظاهر دین به عنوان موانع و حجاب‌هایی سخن گفته شده است که بین بنده و پروردگار فاصله می‌اندازد.
وی ادامه داد: حضرت علی(ع) بندگان خدا را به سه گروه تقسیم می‌کنند «افرادی که از ترس جنهم به خداوند ایمان آورده اند، گروهی که به شوق رفتن به بهشت خدا را اطاعت می‌کنند و بندگانی که خدارا به خاطر شایسته بودن ستایش می‌کنند».
این کارشناس دینی اظهار کرد: بنده‌ایی که تمام اعمال و رفتارش برای رضای خداوند انجام گیرد اشتیاق به پروردگار و رسیدن به درجات عالی بندگی نصیبش می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.