.

کارشناس مذهبی:

جوانی سرمایه سعادتمندی بشریت است

سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه از منظر اهل بیت(ع) دوران جواني يكي از نعمت‌هاي ارزشمند الهي است، گفت: جوانی بزرگترین سرمایه سعادتمندی بشریت است.

1398/1/24 شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین رجایی خراسانی ظهر امروز در سلسله سخنرانی‌های مذهبی تبلیغی رواق بزرگ امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی به تبیین اهمیت نسل جوان از دیدگاه قرآن و روایت پرداخت و اظهار کرد: جوانی بخش اعظم دوران زندگی انسان را تشکیل می‌دهد که بهره‌مندی بهینه از این فرصت طلایی زمینه رستگاری را فراهم می‌سازد.
وی با اشاره به اینکه دوران جوانی مناسب‌ترین فرصت برای شکل گیری هویت دینی فرزندانمان است، گفت: والدین بایستی با رفتارهای مناسب و تشویق، جوانان را به سمت و سوی تهذیب نفس، بندگی و عبودیت سوق دهند.
رجایی خراسانی با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) همواره به والدین تاکید و توصیه داشتند که با جوانان مدارا کنید و با آن‌ها با ملاطفت برخورد کنید، گفت: برخورد ملاطفت آمیز با جوان تنها راهکار شکوفایی و رشد قدرت و توانایی جوان و پیشرفت جامعه است.
سخنران حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه عمده ایمان آورندگان درسال‌های نخست بعثت پیامبر اکرم(ص) جوانان بودند، تصریح کرد: در عصر کنونی نیز جوانان همواره پشتیبان دین اسلام و انقلاب هستند و با ایستادگی در مقابل دشمنان در عرصه‌های مختلف نقش آفرینی می‌کنند.
رجایی خراسانی با بیان حدیثی از امام علي(ع) که فرموده اند: «دو چيز است كه قدر و قيمتشان را نمي‌شناسند مگر كسي كه آن دو را از دست داده باشد، يكي جواني و ديگري تندرستي و عافيت است»، ابراز کرد: سلامتی و جواني از نعمت‌هاي بزرگ پروردگار است که انسان می‌تواند با بهره گیری از آن دو رستگار ‌شود.
وی با تاکید به اینکه برقرار کردن ارتباط خوب با جوانان زمینه نفوذ ایمان به خدا را در دل آنان فراهم می‌کند، گفت: قرآن کریم پیامبر اسلام(ص) را اسوه حسنه معرفی کرده است لذا اگر الگوی رفتاری ما با جوانان پیامبر(ص) باشد هیچ‌گاه دچار آسیب‌های اجتماعی نخواهیم شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.