.

کارشناس مذهبی:

سیره اخلاقی پیامبر(ص) برترین نسخه برای جذب جوانان به دین است

خطیب بارگاه منور امام هشتم(ع) با بیان اینکه انسان برای هدایت شدن به راه راست نیازمند الگوهایی همچون اهل بیت(ع) است، گفت: سیره اخلاقی پیامبر(ص) برترین نسخه برای جذب جوانان به دین است.

1398/1/25 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین رجایی خراسانی ظهر امروز در سلسله سخنرانی‌های مذهبی تبلیغی رواق بزرگ امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی پیرامون موضوع اهمیت نسل جوان از دیدگاه قرآن گفت: جوانان سرمایه‌های اجتماعی جامعه هستند لذا توجه به جوانان و معرفی دین به نسل جوان یکی از ضروریات است.
وی با اشاره به اینکه خداوند متعال با برگزیدن اولیای الهی راه رستگاری را برای انسان ترسیم کرده است، افزود: والدین باید با الگوگیری از سیره تربیتی پیامبر(ص) نسل جوان متدین و با ایمان تربیت کنند.
رجایی خراسانی اظهار کرد: دوران جوانی، دوران سرنوشت‌ساز و تعیین کننده شخصیت فرد است بنابراین پدران و مادران باید با توجه به حساسیت این دوره در راستای تربیت و هدایت فرزندانشان تلاش کنند.
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع) کامل‌ترین دستورالعمل زندگی برای بشریت است، خاطرنشان کرد: تسلیم دربرابر فرمان‌های الهی بزرگترین وسیله تکامل و تقرب به درگاه پروردگار است و هرچه اطاعت در برابر فرمان‌های الهی بیشتر باشد نتیجه آن رشد و تکامل انسانی خواهد بود.
وی با بیان روایتی از امام علی (ع) که می‌فرمایند:« مشورت با جوانان به خاطر بهره‌مندی آن‌ها از ذهن خلاق و باهوش در اولویت قرار گیرد چرا که آن‌ها جلوه‌های مختلف یک موضوع را در اختیار شما قرار می‌دهند»، گفت: والدین برای انجام کارهای مهم با جوانان مشورت کنند.
رجایی خراسانی با اشاره به اینکه نسل جوان یک نيروي فعال و پرتلاش است که در پيشرفت جامعه نقش موثری را ایفا می‌کند، گفت: دشمنان با هدف دور کردن جوانان از ارزش‌های دینی ترفندهای زیادی را بکار می‌گیرند بنابراین ما باید با توجه به این مسئله در تربیت دینی فرزندانمان دقت بیشتری داشته باشیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.