.

طی تعطیلات نوروز سال 98 صورت گرفت،

بهره‌مندی بیش از 20 هزار نفر از خدمات درمانی بیمارستان رضوی

مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی از بهره‌مندی بیش از 20 هزار نفر از خدمات درمانی بیمارستان رضوی طی تعطیلات نوروزی سال جاری خبر داد.

1398/1/25 يكشنبه

به گزارش آستان‌نیوز، دکتر رضا سعیدی ضمن اعلام این خبر بیان کرد: با توجه به تعطیلی بسیاری از مراکز درمانی و خدمات‌رسان به بیماران در ایام عید نوروز و به ویژه حضور حداکثری شیفتگان امام علی بن موسی الرضا(ع) در مشهد مقدس، طی جلسات متعدد و با تقسیم وظایف در بیمارستان رضوی بر ارائه خدمات درمانی مستمر حتی در لحظه تحویل سال نو تأکید شد.
وی افزود: بر همین اساس تمامی واحدهای درمانی این مرکز، در تمام ساعات شبانه‌روز به مراجعان خدمات لازم را ارائه کرده و از روزهای پایانی سال گذشته تا پایان روز 16 فروردین سال جاری بیش از 20 هزار و 100 نفر از خدمات درمانی این واحدها بهره‌مند شدند.
سعیدی اظهار کرد: بخش اورژانس بیمارستان رضوی در تعطیلات نوروز به صورت 24 ساعته به ارائه تمامی خدمات درمانی مورد نیاز بیماران، به‌ویژه مسافران و زائران حضرت رضا(ع) پرداخته و با توجه به موقعیت مکانی این مرکز درمانی در مجاورت یکی از محورهای مواصلاتی به مشهد مقدس، در این ایام حدود 2 هزار و 500 نفر به اورژانس این مجموعه مراجعه کرده و هفت نفر به صورت موفق احیاء شده‌اند.
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی اشاره کرد: حدود 300 عمل جراحی اعم از جراحی در حوزه‌های گوش، حلق و بینی، تسکین درد، توراکس، قلب و عروق، اورولوژی، ارتوپدی، مغز و اعصاب، زنان و جراحی‌های عمومی طی این ایام در این بیمارستان صورت گرفته است.
دکتر سعیدی اظهار کرد: هم‌چنین در این ایام، 2 نوبت ارسال محموله‌های کمکی شامل بیش از 500 قلم دارو، بیش از 8 هزار کنسرو حاوی مواد غذایی و آب معدنی و نیز 200 بسته پوشک نوزاد به مناطق سیل‌زده انجام شده است.
وی با اشاره به خدمات‌رسانی پیوسته پزشکان در کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی نفرولوژی، ارولوژی، اطفال، زنان، نازایی، داخلی و جراحی اعصاب، چشم، روانپزشکی، چک‌آپ، غدد، گوارش، ریه، داخلی، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، انکولوژی، عفونی، جراحی عمومی، تغذیه، پوست، روماتولوژی، کلینیک درد، جراحی عروق، شنوایی‌سنجی، نوار مغز، نوار عصب و عضله و نیز بینایی‌سنجی این بیمارستان در این ایام، گفت: در ایام تعطیلات نوروز، بخش‌های سی‌تی اسکن و MRI بیمارستان فوق تخصصی رضوی به صورت شبانه‌روزی و بخش سونوگرافی بیمارستان فوق تخصصی رضوی در دو نوبت صبح و عصر با حضور پزشک متخصص سونوگرافی مقیم، فعال بود و با توجه به تعطیلی اکثر بخش‌های خصوصی پاراکلینیکی سطح شهر و ازدحام در بخش‌های درمانی دولتی، حدود 3 هزار نفر تنها از خدمات بخش رادیولوژی این مرکز درمانی بهره‌مند شدند.
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی با بیان اینکه 163 نوزاد در ایام نوروز در بیمارستان رضوی متولد شدند، بیان کرد: آمار مراجعان به این مرکز درمانی در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته دو برابر افزایش داشته است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.