.

احداث قطعات 3 و 4 قطار برقی گلبهار توسط شرکت آب ‌و خاک رضوی

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی گفت: قطعات 3 و 4 قطار برقی شهر جدید گلبهار توسط این شرکت در حال ساخت است.

1398/1/26 دوشنبه

مبین رجبی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: قطعات 3 و 4 قطار شهری گلبهار در سال 1395 طی مناقصه‌ای عمومی به این شرکت واگذار شد که هم‌اکنون بیشتر بخش‌های آن به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: علیرغم وجود معارضین فراوان در پروژه، با همت و تلاش بسیار خوبی که توسط شرکت عمران شهر جدید گلبهار انجام شده، قسمت‌های زیادی از این موارد بر‌طرف شده و بخش‌هایی جزیی باقی مانده که از سوی کارفرمای پروژه با جدیت در حال پیگیری است.
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی افزود: شرکت مادر تخصصی ساخت شهرهای جدید، در راستای توسعه پایدار و تمرکز‌زدایی از کلان شهر مشهد، احداث قطار برقی مشهد گلبهار را در دستور کار خود قرار داده است. 
رجبی هدف از اجرای این پروژه را توسعه شهر جدید گلبهار و تسهیل دسترسی به شهر مقدس مشهد به عنوان پایتخت معنوی برای زائران و مجاوران عنوان کرد.
وی با اشاره به محل این پروژه گفت: محل اجرای پروژه حد فاصل شهرستان مشهد و شهر جدید گلبهار بین کیلومتر400+3 تا 500+21 و در شمال غربی این شهرستان می‌باشد که به منظور ارتقاء دسترسی مردم حومه شهر مشهد و به طور خاص شهر جدید گلبهار در چهار قطعه طراحی و عملیاتی شده است.
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی ادامه داد: محدوده کاری شرکت مهندسی آب و خاک قدس رضوی نیز قطعات سوم و چهارم طرح و حد فاصل ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ 400+3 اﻟﯽ 500+21 بوده که شامل 18 کیلومتر زیر‌سازی راه‌آهن و ساخت سه دستگاه پل بزرگ در محدوده مذکور است.
رجبی با اشاره به پیشرفت 70 درصدی قطعات 3 و 4 قطار شهری که توسط این شرکت در حال انجام است، افزود: بر اساس قرارداد، مدت پيمان این پروژه 24 ماه و مبلغ آن نیز 281 ميليارد ريال تعیین شده است.
وی ادامه داد: در پروژه قطار برقی شهر جدید گلبهار، شرکت مهندسین مشاور طرح‌آفرینان پارس به عنوان مشاور فعالیت می‌کند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.