.

توسط شرکت قند تربت حیدریه محقق شده است؛

تولید شکر سفید با حداکثر خلوص و منطبق بر استانداردهاي ملی

شرکت قند تربت حیدریه به عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح شکر در کشور، ضمن تهیه و تولید شکر مرغوب از چغندر قند و تصفیه شکر خام و سایر فرآورده‌های جانبی صنایع قند، توسعه کارخانه و چغندرکاری را سرلوحه امور خود قرار داده است.

1398/1/31 شنبه

با توجه به بافت کشاورزی منطقه تربت حیدریه که اغلب کشاورزان از قشر محروم هستند، این شرکت در راستای تعهدات قانونی و مسئولیت های اجتماعی خود به عنوان واحدی منتسب به دستگاه رضوی تمام تلاش و فعالیت خود را متوجه تثبیت و حرکت رو به جلو برای پیشبرد اهداف آستان قدس رضوی و حمایت از محرومان داشته که ارائه خدمات کشاورزی به موقع، پرداخت مساعده و نهاده‌های کشاورزی و تسویه حساب به موقع وجه چغندر قند تحویلی و... خود گواه این ادعا است. از طرفی به دلیل فعالیت کم صنایع در شهرستان تربت حیدریه، این شرکت توانسته است برای بیش از 10 هزار نفر، شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کند. در ادامه گفت و گوی ما با محمود انتظاری مدیرعامل شرکت قند تربت حیدریه را می‌خوانید.

در سال 1397 در مجموع چند تن چغندر قند توسط این شرکت دریافت شده است؟
این شرکت در سال گذشته با 2 هزار و 175 نفر قرارداد منعقد کرده و در مجموع 256 هزار و 124 تن چغندر قند به شرکت سهامی قند تربت حیدریه تحویل شده که از این میزان، 205 هزار و 845 تن در قالب قرارداد و 50 هزار و 279 تن به صورت آزاد از کشاورزان دریافت شده است.

چغندر‌ها از کشاورزان چه شهرهایی دریافت شده است؟
چغندرهای تولیدی از کشاورزان شهرهای تربت حیدریه، دولت آباد، تربت جام، فریمان، رباط سنگ، نیشابور، قاین، بیرجند، مشهد، رشتخوار، خواف، تایباد و غرب کشور دریافت شده است.

دوره بهره‌برداری این شرکت طی سال جاری چند روز بوده و از چه زمانی آغاز شده است؟
دوره بهره‌برداری کارخانه به طور کامل 123 روز و مدت زمان دریافت چغندر نیز 99 روز بوده که طی آن تبدیل شکر خام به صورت کارمزدی برای دولت انجام شده است.

این شرکت چه خدماتی را به کشاورزان در سال گذشته ارائه کرده است؟
پرداخت مساعده به کشاورزان متقاضی، تأمین و تهیه بذور منوژرم خارجی چغندر قند، تهیه سموم حشره‌کش، علف‌کش و قارچ‌کش، تهیه کودهی ریزمغذی، ارائه خدمات مکانیزاسیون شامل کاشت، داشت و برداشت و... از جمله خدمات ارائه شده به کشاورزان به شمار می‌رود.

آیا این خدمات تأثیری بر کیفیت و عیار چغندرهای دریافتی داشته است؟
با توجه خدمات ارایه شده توسط شرکت به کشاورزان همچون کاشت بذور خارجی، استفاده از ریز‌مغذی‌ها و کنترل به موقع آفات، درصد عیار چغندر تحویلی به کارخانه قند تربت حیدریه در مقایسه با چغندر قند تحویلی سایر کارخانه‌های استان، بالاتر بوده، به گونه‌ای که متوسط عیار چغندر تحویلی 97/18 درصد بوده است. علاوه بر این، چغندرهای تولیدی از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده‌اند.

همکاری با کشاورزان و ارائه خدمات به آن ها، با چه اهدافی انجام شده و چه نتایجی را در پی داشته است؟
ارائه خدمات به کشاورزان با رویکرد رضایتمندی و حفظ آن‌ها برای کشت سال‌های آینده صورت گرفته که این مهم در مقدار تحویلی چغندر طی سال‌های اخیر در مقایسه با سایر کارخانه‌های رقیب استان تأثیر به سزایی داشته است.

در سال 1397 در مجموع چند تن شکر توسط این شرکت تولید شده است؟
در سال گذشته، 51 هزار و 759 تن شکر تولید شده که از این میزان، 42 هزار و 172 تن شکر از چغندر و 9 هزار و 585 تن شکر از تبدیل شکر خام بوده است.

طی سال جاری چه اقداماتی برای افزایش میزان شکر تولیدی شرکت انجام شده است؟
خرید به موقع بذر و تحویل، تهیه و تحویل به موقع نهاده‌های کشاورزی به کشاورزان، پرداخت و تسویه حساب به موقع، کمک کارشناسی برای کاشت، داشت و برداشت به کشاورزان و پرداخت مساعده ـ کمک در کاشت و برداشت با استفاده از امکانات شرکت و با قیمت مناسب و... از جمله این فعالیت‌ها به شمار می‌رود.

گستره فروش شکر تولیدی شرکت قند تربت حیدریه چه شهرها و استان‌هایی است؟
50 درصد محصول تولیدی این کارخانه در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، حدود 20 درصد به استان‌های سیستان و بلوچستان و یزد و 30 درصد دیگر نیز توسط مشتریان برای سایر استان‌ها ارسال شده است.

علاوه بر شکر، چه مقدار از هر یک از محصولات فرعی تولید شده است؟
در سال گذشته 2 هزار و 438 تن تفاله تر، 24 هزار و 743 تن تفاله دونم، 10 هزار و 910 تن تفاله خشک و 12 هزار و 855 تن ملاس به عنوان محصولات فرعی توسط کارخانه قند تربت حیدریه تولید شده است. این محصولات معمولا در خراسان بزرگ به فروش می‌رسد که موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی نیز یکی از مشتریان آن است.

شرکت قند تربت حیدریه در سال 1397 چه موفقیت‌هایی را کسب کرده است؟
سال گذشته با اقدامات صورت گرفته خوشبختانه شاهد دستاوردهای خوبی بوده‌ایم که می‌توان به تولید شکر با بسته‌بندی 900 گرمی، افزایش ضریب استحصال از 47/85 به 8/86، دریافت گواهی‌نامه ایزو 50001، دریافت گواهی تعهد به تعالی و مشتری، خارج کردن کارخانه از لیست آلاینده‌های زیست محیطی، تثبیت ظرفیت عملی کارخانه به 3 هزار تن در روز و... اشاره کرد.

برای افزایش کیفیت شکر تولیدی چه اقداماتی انجام شده است؟
در این زمینه نیز فعالیت‌های در خور توجهی انجام شده که بهبود کیفیت ساکارات با راه‌اندازی سیستم سردکن قندگیری از ملاس، راه‌اندازی سیستم آفیناسیون پخت 3، در مدار آوردن آپارات پخت، خرید و نصب یک دستگاه فیلتر ممبران و یک دستگاه فیلتر دکانتور، اصلاح دو دستگاه سانتریفوژ پخت 2 کارخانه قدیم و جایگزینی آن‌ها با سانتریفوژ‌های فرسوده و از مدار خارج شده، اتوماسیون کردن دیفوزیون‌های قدیم و جدید و... از جمله این موارد است.

تهیه و تنظیم: هدی زاهدی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.