.

طی سال 1397 صورت گرفت؛

انجام عمليات نوسازی قطعه 5 بزرگراه مشهد سرخس توسط شرکت مسکن‌ و عمران رضوی

مدیر عامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی از انجام عمليات نوسازی قطعه 5 بزرگراه مشهد - سرخس توسط این شرکت در پایان سال 1397 خبر داد.

1398/2/2 دوشنبه

محمدرضا رئیسی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: محور ترانزیتی مشهد – سرخس که به دلیل عرض کم و گردنه با پیچ‌های خطرناک به جاده وحشت معروف می‌باشد، متأسفانه طی سال‌های گذشته قربانیان بسیاری داشته است.
وی با بیان این که محور بزرگراه مشهد – سرخس، ظرفیت عظیم اقتصادی و صنعتی و جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد، افزود: این محور سهم به سزایی در تولید و ثروت ملی و نیز نقش استراتژیک و حیاتی ایفا می‌کند.
مدیر عامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی ادامه داد: این پروژه به طول 33 کیلومتر، حد فاصل شهرستان سرخس تا روستای گنبدلی واقع شده که بخشی از طرح عظیم بزرگراهی منتهی به مشهد است. 
رئیسی درباره مزایای این پروژه گفت: با توجه به وجود مواردی از جمله پایانه‌های متعدد بار گمرک شهرستان سرخس، منطقه ویژه اقتصادی سرخس، پالایشگاه گاز خانگیران و چاه‌های گاز منطقه گنبدلی، احداث این پروژه نقش اساسی در تردد وسایل نقلیه، کاهش آمار تصادفات، افزایش ایمنی راه و معادلات اقتصادي ايران در يکی از مهم‌ترين و حياتی‌ترين محورها خواهد داشت.
وی ادامه داد: سالانه حدود 250 هزار کاميون و تريلی ترانزیتی از محور مشهد - سرخس تردد می‌کنند که تکمیل آن، نقش مهمی در روان‌سازی، تسهیل ترافیک، حمل و نقل کالا و خدمات دارد.
مدیر عامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی از محور ترانزيتی مشهد- سرخس به عنوان تنها شاهراه ورود به کشورهای آسيای ميانه، بخشي از محور ترانزيتی بندرعباس- سرخس یاد کرد و افزود: بيش از ۳۰ درصد ترانزيت گمرک سرخس از اين محور جابه‌جا می‌شود.
رئیسی ادامه داد: قرارداد نخست عمليات نوسازی قطعه 5 بزرگراه مشهد - سرخس در انتهای سال 1395 با هزینه‌ای بالغ بر 19 میلیارد تومان به پایان رسیده و در حال بهره‌برداری است.
وی افزود: مابقی این پروژه در قالب قرارداد عملیات تکمیلی و تأمین ایمنی کامل محور و به مبلغ اولیه 4 میلیارد تومان در حال انجام است که خوشبختانه عملیات احداث محور جدید مشهد - سرخس به همت این شرکت در پایان سال 1397 به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.