.

در نشست خبری مدیرعامل به نشر مطرح شد،

حضور آستان قدس رضوی با 2400 عنوان کتاب در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

مدیرعامل به‌نشر از حضور متمرکز آستان قدس رضوی در سی و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: در این دوره از نمایشگاه 2400 عنوان کتاب از به‌نشر و سایر موسسات آستان قدس رضوی عرضه می‌شود.

1398/2/2 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، نشست خبری مدیرعامل به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) با موضوع تشریح جزئیات حضور آستان قدس رضوی در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران با حضور جعمی از اهالی رسانه ظهر امروز در دفتر این انتشارات در مشهد برگزار شد.
حسین سعیدی در این نشست با بیان اینکه نمایشگاه کتاب تهران بعد از نمایشگاه کلکته و قاهره جزو سه نمایشگاه برگزیده بین المللی است، افزود: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مهمترین رویداد فرهنگی کشور است، آستان قدس رضوی هر ساله در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کند و امسال نیز همانند ‌سال‌های گذشته به منظور هم افزایی بیشتر و کاهش هزینه‌ها در بزرگترین رویداد فرهنگی کشور حضوری متمرکز با محوریت به‌نشر خواهد داشت.
وی با اشاره به ارائه ۲ هزار و 400 عنوان کتاب از جدیدترین آثار و تولیدات به‌نشر و سایر موسسات فرهنگی آستان قدس رضوی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عنوان کرد: در این نمایشگاه 670 عنوان کتاب از جدیدترین آثار و تولیدات به‌نشر، بنیاد پژوهش‌های اسلامی، معاونت تبلیغات اسلامی، سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد، بنیاد فرهنگی رضوی، دانشگاه علوم اسلامی رضوی، دانشگاه امام رضا(ع)، مؤسسه جوانان و سایر تولیدات بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی در فضایی حدود ۳۰۰ متر مربع در ۴ غرفه عمومی، کودک و نوجوان، دانشگاهی ، بین‌الملل و عربی به مخاطبان ارائه خواهد شد که مدیریت غرفه کودک و نوجوان برعهده به‌نشر است و مدیریت غرفه دانشگاهی برعهده دانشگاه علوم اسلامی رضوی و دانشگاه امام رضا(ع) است و غرفه بین‌الملل و عربی توسط بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی اداره می‌شود.
مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) با اشاره به اینکه سی‌ و ‌دومین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران از 4 تا 14 اردیبهشت 1398 در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، افزود: ارتباط و همفکری با نخبگان و فعالان فرهنگی، ارتباط با پدید آورندگان و هنرمندان تولید آثار مکتوب، ارتباط تجاری با ناشران فعال کشور، اجرای فعالیت‌های فرهنگی و نشست‌های مختلف، فروش کتاب‌های تولید شده آستان قدس رضوی و تبلیغ و برندسازی فعالیت‌های فرهنگی آستان قدس رضوی از مهم‌ترین اهداف آستان قدس رضوی از حضور در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است.
سعیدی تصریح کرد: ما براساس اهداف تعیین شده در چهار محور اجرایی، فرهنگی، تجاری اطلاع رسانی و تبلیغات، برنامه‌هایی را اجرا خواهیم کرد که در حوزه فرهنگی مهمترین رویکرد ما این است که بتوانیم انتشارات آستان قدس رضوی را به عنوان ناشر برگزیده کتاب‌های دینی معرفی کنیم.
وی ادامه داد: در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مسئولیت خرید منابع جدید مورد نیاز سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و 43 کتابخانه‌های وابسته از نمایشگاه کتاب تهران نیز بر عهده به‌نشر است، از آن جایی که تصویرگری آثار کودک و نوجوان مهم‌ترین دغدغه ناشران است امسال اولین نشست تخصصی تصویرگری کتاب‌های دینی توسط به نشر برگزار می‌شود که برگزاری این نشست به تولیدکنندگان آثار دینی در تصویرگری کتاب کمک خواهد کرد.
سعیدی افزود: در این نمایشگاه جلد دوم «دایره المعارف آستان قدس رضوی»، «احادیث کاشی‌های زرفام»، «صعود چهل ساله»، «پاکان و الماس» نیز رونمایی خواهد شد.

200 اثر جدید به‌نشر در نمایشگاه کتاب تهران
مدیرعامل به‌نشر در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: امسال حدود ۲۰۰ اثر جدید در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از موسسه به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) در بخش‌های عمومی،کتاب شعر بزرگسال، بخش متون دینی، کودک و نوجوان و رمان عرضه خواهد شد.
سعیدی با اشاره به اینکه در این دوره از نمایشگاه 15 رمان بزرگسال از به‌نشر در موضوعات معارف اسلامی، سنت و سیره اهل بیت(ع)، گفتمان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سبک زندگی اسلامی از نویسندگان برجسته کشور از جمله سعید تشکری، علی اکبر والایی و... رونمایی خواهد شد، افزود: مجموعه ۱۵ جلدی «روایت معتبر»، «قصه‌های امام خمینی(ره)»، «شاه فراری شده»، مجموعه 6 جلدی «قصه‌های احکام»، مجموعه داستان‌های «قصه‌های جنگ»، «روزهای جنگ»، «در هوای انقلاب» نیز از دیگر آثاری است که در طول زمان برگزاری نمایشگاه با حضور نویسندگان رونمایی می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.