.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری:

اوج بندگی مراقبت خویشتن از وسوسه‌های شیطانی است

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری اظهار کرد: تسلیم در برابر مقدرات خداوند، ترس از قیامت و دوری از وسوسه‌های شیطانی اوج بندگی و کمال انسانی است.

1398/2/3 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری در مراسم یادواره شهدای نوجوان مشهد که شب گذشته در دبیرستان علوم و معارف اسلامی رضوی برگزار شد، به موضوع بندگی خداوند و ویژگی‌های عبد صالح پرداخت و اظهار کرد: انسان‌ها دو دسته‌اند یا بنده خداوند هستند که ملاک تشخیص آن¬ها دین و قرآن است یا برده غیر خداوند که این افراد بدون وجود خداوند به هیچ جایگاه و مقامی در دنیا و آخرت نخواهند رسید.
وی افزود: مراقبت از خداوند، مراقبت از قیامت و مراقبت از شیطان در زندگی برای بندگی لازم است و این معیارهاست که سعادت دنیا و آخرت انسان‌ را تضمین می‌کند.
ماندگاری با بیان اینکه هر کس تقوا داشته باشد رزق بی حساب به او داده می‌شود و درها به رویش گشوده می‌شود، افزود: بنده خدا کسی است که یاد خدا را در همه حال زنده نگه دارد و معارف اهل بیت(ع) را فرا بگیرد و به دیگران بیاموزد.
وی با اشاره به اینکه تسلیم و رضا، مهمترین عامل بالا رفتن مقام انسان در درگاه خداوند است، بیان کرد: دلیل رفعت مقام و عظمت اولیای الهی تسلیم و عبودیت، اطاعت و اجابت فرامین الهی است، چرا که در پیشگاه الهی نه تبعیض و ظلمی وجود دارد و نه نسب و خویشاوندی کارساز است.
این سخنران مذهبی اضافه کرد: خداوند در هر امتی پیغمبری را مبعوث کرد تا عبد صالح و بنده خدا تربیت کند که این وظیفه خطیر در عصر غیبت بر دوش علما نهاده شده است؛ کسانی که در روایتی از پیامبر اسلام(ص) برتر از انبیای بنی اسرائیل هستند.
ماندگاری ادامه داد: امروز ما افتخار داریم که انقلاب اسلامی بندگان صالحی تربیت کرده که پرچم اسلام را در دنیا بر افراشته‌اند، افرادی که خالصانه در مواقع حساس و بحرانی آماده خدمت‌رسانی به خلق خداوند هستند.
وی در بخش دیگر سخنانش تاکید کرد: معیار ارزیابی انقلاب اسلامی اقداماتی که توسط دولت‌مردان انجام شده نیست، بلکه ملاک تعداد شهدا و بندگان صالحی است که در این نظام پرورش یافته‌اند.
ماندگاری ابراز کرد: انقلاب اسلامی نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان انسان‌های صالح و شایسته بسیاری را تربیت کرده که وجود ۲۳۶ هزار شهید و صد‌ها هزار جانباز و ایثارگر گویای کارنامه درخشان این انقلاب در عرصه پرورش انسان‌های خالص و کم نظیر است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.