.

انجام مطالعات امکان‌سنجی احداث آماد‌شهر توسط شرکت مهندسان مشاور رضوی

مدیرعامل شرکت مهندسان مشاور معماری و شهرسازی آستان قدس رضوی از انجام مطالعات امکان‌سنجی احداث آماد‌شهر توسط این شرکت خبر داد.

1398/2/3 سه‌شنبه

مسعود علویان صدر در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: پروژه مطالعات امکان‌سنجی احداث آماد‌شهر در حال حاضر 40 درصد پیشرفت داشته است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان 6 ماه نخست سال 1398 به پایان برسد.
وی ادامه داد: انجام مطالعات امکان‌سنجی احداث آماد‌شهر در عرصه‌ای به وسعت 750 هکتار در سه بخش طراحی، برنامه‌ریزی و تحلیل اقتصادی و تدوین پیوست‌ها و خروجی توسط این شرکت در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت مهندسان مشاور معماری و شهرسازی آستان قدس رضوی با بیان اینکه بنادر خشک، پايانه‌های داخلی تركيبی كالا هستند، افزود: این پایانه‌ها در بیشتر موارد دارای ارتباط مستقيم و برنامه‌ای ريلی بوده و بخش اعظمی از خدمات گسترده‌ صورت گرفته در بنادر ساحلی، قابليت ارائه در بنادر خشك را دارند.
علویان صدر ادامه داد: بنادر مذکور شامل خدمات گمركی و ترخيص كالا، انبارداری، استريپ و استافينگ كانتينر، ارسال، تعمير و نگهداری کانتینر و مراكز تجميع و توزيع كالا و به ویژه كانتينر هستند.
وی نقش این مراکز را در عرصه حمل و نقل تركيبی يا چندوجهی بسیار مهم ارزیابی کرد.
مدیر عامل شرکت مهندسان مشاور معماری و شهرسازی آستان قدس رضوی با اشاره به مهم‌ترین اهداف اجرای بنادر خشك گفت: افزايش خدمات بندر در يك منطقه داخلی كشور، كاهش تقاضای نياز به استفاده از اراضی حاشيه ساحل، افزايش كارايی حمل و نقل و بهبود وضعيت زیرساخت‌های مرتبط با حمل و نقل، از جمله این موارد به شمار می‌رود.
علویان صدر ادامه داد: همچنین می‌توان بهبود وضعيت مالی و اقتصادی، افزايش سرمايه‌گذاری مستقيم كشورهای خارجی، بهبود فرايند توسعه پايدار و كاهش آثار زيست محيطی را نام برد.
وی تسريع توسعه اقتصادی و یکپارچه‌سازی لجستيكی مناطق داخلی كشور را یکی دیگر از مهم‌ترین اهداف اجرای بنادر خشك عنوان کرد.
مدیر عامل شرکت مهندسان مشاور معماری و شهرسازی آستان قدس رضوی با بیان اینکه میزان بار انتقال داده شده در مشهد 10 میلیون تن و در استان خراسان رضوی 30 میلیون تن در سال گذشته بوده است، افزود: این بارها بیشتر در پایانه‌های نامناسب و سنتی و همچنین در پایین‌ترین کیفیت ممکن و هزینه‌های بالا، تخلیه، بارگیری و نگهداری شده است.
علویان صدر ادامه داد: بنابراین آماد‌شهر یا هاب لجستیکی رضوی با ساماندهی و توانمندسازی بخش خصوصی موجود، باعث ارتقای درآمد آن‌ها و کاهش هزینه‌های صاحبان بار و افزایش کیفیت لجستیک بار خواهد شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.