.

سخنران حرم رضوی:

ارزش‌های الهی نقشه راه رستگاری است

سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه دین مبین اسلام برنامه تکاملی بشر تا پایان تاریخ را به ارمغان آورده است، گفت: ارزش‌های الهی نقشه راه رستگاری است.

1398/2/3 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین اسدالله اسدی ظهر امروز در سلسله سخنرانی‌های تبلیغی مذهبی رواق بزرگ امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی اظهار کرد: دستورات الهی تابلو و راهنمایی مطمئن است که زندگی انسان را به سمت کمالات سوق می‌دهد و در حقیقت حیات طیبه در پرتو اطاعت از دستورات دین محقق می‌شود.
وی با اشاره به اینکه حیات دنیوی یک فرصت برای جمع آوری توشه آخرت است و در حقیقت دنیا تجارتگاه آخرت می‌باشد، گفت: دین اسلام کامل‌ترین نسخه زندگی بشریت است و عمل به دستورات این دین موجب رستگاری می‌شود.
این کارشناس مذهبی در ادامه با اشاره به اهمیت شناخت دشمن از دیدگاه قرآن، ابراز کرد: در دین مبین اسلام دشمن شناسی از مهم‌ترین وظایف هر مؤمن است چرا که انسان برای رسیدن به هدف آفرینش و دستیابی به خلافت الهی، گرفتار سنت ابتلاء و امتحان می‌شود.
وی افزود: مؤمنان باید دشمنان خودشان را به خوبی بشناسند و با استفاده از ابزار نشانه شناسی مانع تحقق اهداف آنان شوند و اجازه ندهند با انجام ترفندهای شومشان آسیب‌های سخت و خطرناکی به جامعه و اسلام وارد کنند.
حجت الاسلام اسدی گفت: امروز دشمن به دنبال تضعیف ارزش‌های الهی در خانه‌ها بویژه در بین جوانان و نوجوانان است، لذا ما باید برنامه‌ ریزی دقیق برای مقابله با توطئه‌های دشمنان داشته باشیم.
وی با بیان این آیه‌ از قرآن کریم که می‌فرماید «مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ وَالَّذينَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَينَهُم؛ محمّد(ص) فرستاده خداست و کسانی که با او هستند در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند»، تصریح کرد: مجاهدت در راه خدا یک مفهوم مقدس است، بنابراین باید با شناخت دشمن و آشنایی با راهکارهای مقابله در برابر آنان ایستادگی کنیم.
اسدی با بیان اینکه دشمنان دین همواره با راه‌های مختلف به دنبال تضعیف کیان و عظمت اسلام هستند، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان اسلام بیش از پیش خود را برای مقابله با اسلام ناب آماده کردند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.