.

رونمایی از 3 اثر بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

رونمایی از 3 اثر جدید و برگزاری نشست‌‌های تخصصی از مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران است.

1398/2/3 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان‌نیوز، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی همچون سایر مراکز علمی و فرهنگی این مجموعه با عرضه 940 اثر در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران حضور فعالی خواهد داشت.
برگزاری نشست‌های تخصصی، نقد و رونمایی آثار از برنامه‌های اجرایی این مرکز است که در حاشیه سی و دومین دوره از نمایشگاه کتاب تهران برگزار می‌شود؛ آثاری از جمله دومین جلد از کتاب «دایرة المعارف آستان قدس رضوی»، «احادیث کاشی‌های زرین فام آستان قدس رضوی» و «نسخه‌نامه» در این نمایشگاه معرفی و مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
«دایرةالمعارف آستان قدس رضوی»، نخستین اثر علمی جامع، مستند و مصور حرم مطهر و آستان قدس رضوی است که منابع، اسناد و پژوهش‌های تازه را معرفی می‌کند و حاصل 10 سال کار جمعی بیش از 150 پژوهشگر و نویسنده صاحب نظر است. این اثر در دو جلد تدوین شده است که جلد نخست آن با 476 مقاله (از حرف آ تا حرف سین) در آبان ماه سال 1393 منتشر شد و جلد دوم آن نیز از (حرف سین تا حرف ی) در این نمایشگاه در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.
کتاب «احادیث کاشی‌های زرین فام حرم مطهر امام رضا(علیه السلام)»، تازه‌ترین اثر مشترک بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی است که به همت عبدالله قوچانی گردآوری شده است. احادیث کاشی‌هایی که در این کتاب چاپ شده، مجموعه کاشی‌هایی است که قبلاً از دیوارهای اماکن متبرک حرم مطهر رضوی جدا شده و در موزه آستان قدس رضوی محفوظ است.
کتاب «نسخه‌نامه» نیز به همت دکتر حبیب‌الله عظیمی نگاشته شده و به موضوعاتی همچون انواع نسخه‌های خطی شامل نسخه‌های خطی از لحاظ کاتب، نسخه‌های خطی از لحاظ اعراب گذاری کلمات و عبارات متن، انواع نسخه‌های خطی از لحاظ میزان فراوانی آنها و... می‌پردازد.
گفتنی است، بنیاد پژوهش‌های اسلامی در دو بخش ناشران خارجی قسمت عربی و ناشران عمومی به همراه دو دانشگاه علوم اسلامی رضوی و دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران به عرضه محصولات خود می‌پردازد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.